لیزر درمانی سندرم تونل کارپال

81021310-5463712-400x297

تنگی کانال عصب مچ دست را سندرم تونل کارپال یا  C.S.Tمی گویند. علائم بیماری سندروم تونل کارپال زمانی بروز می کند که کانال عصبی که در ناحیه مچ دست قرار دارد تنگ می شود و باعث ایجاد فشار بر روی عصب مدیان مچ دست می شود.

علل و عوامل سندرم تونل کارپال

معمولا  سندرم تونل کارپال به دلیل استفاده بیش از حد از مچ دست به ویژه در موارد کارهای ظریف و تکراری ایجاد می شود و اصولا به دنبال انجام مکرر کارهایی که با دست و مچ انجام می شود علائم  سندروم تونل کارپ بروز می کند.

شیوع بیماری سندرم تونل کارپال در خانم های خانه دار، بین سنین 30-40 سال، کاربران کامپیوتر، نجاران، تصویرگران، کارگران، قصاب ها و مکانیک های خودرو و رانندگان ماشین های سنگین بیشتر است

سندرم تونل کارپال  همچنین متعاقب بعضی از بیماری ها به واسطه التهاب و تورمی که ایجاد می شود، نیز مشاهده می شود از جمله این بیماری ها می توان به دیابت، کم کاری غده تیروئید، روماتیسم مفصلی، بارداری، نارسایی کلیه، شکستگی ها و صدمات اشاره کرد.

علائم سندرم تونل کارپال

سندرم تونل کارپال و درد در انگشت شست، نشانه و میانی که به سمت ساعد و بازو هم کشیده می شود. این درد شب ها افزایش می یابدبا افزایش استفاده از دست مثل زمان رانندگی یا خواندن روزنامه افزایش می یابد با تکان دادن و فشار به کف همان دست کاهش می یابد

سندرم تونل کارپال و  بی حسی و سوزش در انگشت شست، نشانه و میانی

سندرم تونل کارپال و  احساس فشار در یک یا هر دو دست که گاهی این علائم متوجه ساعد می شود در موارد شدیدتر حتی شانه ها هم درگیر می شوند.

سندرم تونل کارپال و فلج انگشتان شست، اشاره، میانی و نصف انگشت چهارم در بعضی موارد

سندرم تونل کارپال و  عدم توانایی در گرفتن اشیاء و افتادن اشیا از دست

سندرم تونل کارپال و  تغییر شکل ناخن ها و خشکی پوست دست و انگشتان

سندرم تونل کارپال و حساسیت به سرما

لیزر درمانی سندرم تونل کارپال

بسیاری از بیمارانی که به کلینیک  طب فیزیکی  و توانبخشی مراجعه می کنند،قبلا سایر روش های درمان سندرم تونل کارپال را انجام داده اند.مطالعات جدید نشان می دهد که تغییرات دراعصاب ،بعلت بیماری سندرم تونل کارپال  ممکن است  گسترده تر از ان چیزی باشد که قبلا تصور می شد.

بنابر برای درمان و درد ناشی از بیماری سندرم تونل کارپال بهتر است  لیزردرمانی از قسمت گردن تا مچ دست انجام شود. بیشتر بیماران که دوره کامل لیزر درمانی سندرم تونل کارپال  را کامل انجام داده اند بهبودی قابل توجه یا کاملی پیدا می کنند.

برای آشنایی با *کاهش درد سندرم تونل کارپ با ورزش* بر روی لینک کلیک کنید

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ