آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

لیزر درمانی سندرم تونل کارپال

81021310-5463712-400x297

تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۲

81021310-5463712-400x297

تنگی کانال عصب مچ دست را سندرم تونل کارپال یا  C.S.Tمی گویند. علائم بیماری سندروم تونل کارپال زمانی بروز می کند که کانال عصبی که در ناحیه مچ دست قرار دارد تنگ می شود و باعث ایجاد فشار بر روی عصب مدیان مچ دست می شود.

علل و عوامل سندرم تونل کارپال

معمولا  سندرم تونل کارپال به دلیل استفاده بیش از حد از مچ دست به ویژه در موارد کارهای ظریف و تکراری ایجاد می شود و اصولا به دنبال انجام مکرر کارهایی که با دست و مچ انجام می شود علائم  سندروم تونل کارپ بروز می کند.

شیوع بیماری سندرم تونل کارپال در خانم های خانه دار، بین سنین ۳۰-۴۰ سال، کاربران کامپیوتر، نجاران، تصویرگران، کارگران، قصاب ها و مکانیک های خودرو و رانندگان ماشین های سنگین بیشتر است

سندرم تونل کارپال، ناشی از التهاب و تورمی که در برخی از بیماری‌ها ایجاد می‌شود، مشاهده می‌شود. این بیماری‌ها شامل دیابت، کم‌کاری غده تیروئید، روماتیسم مفصلی، بارداری، نارسایی کلیه، شکستگی‌ها و صدمات می‌شود.

علائم سندرم تونل کارپال

سندرم تونل کارپال معمولاً با درد و علائم متنوعی در انگشت شست و سپس به سمت ساعد و بازو هم گسترش می‌یابد. این درد شب‌ها شدیدتر می‌شود و با استفاده بیشتر از دست، مانند در هنگام رانندگی یا خواندن روزنامه، بیشتر می‌شود. با تکان دادن و فشار به کف دست، درد کاهش می‌یابد.

علاوه بر آن، سندرم تونل کارپال همراه با علائمی نظیر بی‌حسی و سوزش در انگشت شست و نشانه، احساس فشار در یک یا هر دو دست (که در برخی موارد ممکن است به ساعد یا حتی شانه‌ها گسترش یابد)، فلج انگشتان شست، اشاره، میانی و نصف انگشت چهارم، عدم توانایی در گرفتن اشیاء و افتادن آنها از دست، تغییر شکل ناخن‌ها و خشکی پوست دست و انگشتان، و حساسیت به سرما همراه است.

لیزر درمانی سندرم تونل کارپال

بسیاری از بیمارانی که به کلینیک  طب فیزیکی  و توانبخشی مراجعه می کنند،قبلا سایر روش های درمان سندرم تونل کارپال را انجام داده اند.مطالعات جدید نشان می دهد که تغییرات دراعصاب ،بعلت بیماری سندرم تونل کارپال  ممکن است  گسترده تر از ان چیزی باشد که قبلا تصور می شد.

بنابر برای درمان و درد ناشی از بیماری سندرم تونل کارپال بهتر است  لیزردرمانی از قسمت گردن تا مچ دست انجام شود. بیشتر بیماران که دوره کامل لیزر درمانی سندرم تونل کارپال  را کامل انجام داده اند بهبودی قابل توجه یا کاملی پیدا می کنند.

برای آشنایی با *کاهش درد سندرم تونل کارپ با ورزش* بر روی لینک کلیک کنید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ