آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان سندرم تونل کارپال

231145949136245451

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

231145949136245451

تنگی کانال عصب مچ دست را سندرم تونل کارپال می گویند. علائم بیماری زمانی بروز می کند که کانال عصبی که در ناحیه مچ دست قرار دارد تنگ می شود و باعث ایجاد فشار بر روی عصب مدیان مچ دست می شود.

درمان  سندرم تونل کارپال

در مراحل اولیه بیماری، استفاده کردن از مچ بند طبی که با داشتن یک آتل فلزی محکم در درون آن باعث بی حرکتی نسبی مچ دست می شود به درمان کمک می کند .درصورتی که بیمار به این روش درمانی پاسخ مناسبی نداد پزشک معالج با استفاده از تزریق کورتیکواستروئید در درون کانال کارپ سعی در کاهش تورم درونی آن و درمان بیماری می کند. تزریق در داخل کانل کارپ ممکن است همراه با یک دوره گچ گیری باشد.

در صورتی که این درمان هم موثر واقع نشود پزشک از عمل جراحی استفاده می کند. در عمل جراحی رباط عرضی مچ دست پاره می شود تا به این وسیله فشار درون کانال مچ دستی کاهش یابد.

این عمل جراحی را می توان به صورت باز و با شکاف دادن پوست و با به روش آندوسکوپی انجام داد. در روش آندوسکوپی لوله ای از طریق شکاف کوچکی در مچ دست به زیر پوست فرستاده شده و از طریق آن رباط عرضی مچ دست شکاف داده می شود.

در صورت عدم درمان مناسب و به موقع این بیماری، بتدریج فشار برروی عصب میانی بیشتر شده و در نهایت باعث بروز عوارض غیر قابل برگشت می شود.

726_orig

منبع : دکتر حیدریان   ایران ارتوپد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ