آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

حرکات ورزشی برای دیسک کمر

09824290244970948613

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

ورزش-درمانی-کمردرد-1-300x203

یکی از دلایل کمر درد می تواند فتق دیسک کمر باشد . فتق دیسک کمر، کمر دردی است که به سمت پاها منتشر می شود و می تواند انجام فعالیت های روزانه را سخت و حتی غیر ممکن سازد.

فتق دیسک کمر زمانی اتفاق می‌افتد که یک قطعه از غضروف جدا کننده مهره‌ها در ستون فقرات به سمت ریشه عصب یا نخاع بیرون بزند. این حالت بسیار دردناک است و آغاز درد ممکن است ناگهانی یا تدریجی باشد

ورزش درمانی باعث درمان انواع مختلف کمردرد  و دیسک کمر می شود ورزش تاثیرات مختلفی روی اعضاء بدن می گذارد که این تاثیرات دارای فواید درمانی زیادی هستند و به این شکل باعث درمان علت اصلی کمردرد می گردد.

تجویز ورزش درمانی برای دیسک کمر بسته به شدت آن و همچنین اینکه دیسک کمر در کدام مهره از ستون فقرات اتفاق افتاده باشد، انجام می شود.

اگر دیسک کمر شما بنا به گفته پزشک متخصص دیسک کمر( متخصص طب فیزیکی و توانبخشی) به گونه ای باشد که بتوان با حرکات ورزشی آن را درمان کرد،  می توانید ازآب درمانی(راه رفتن در استخر و انجام حرکت کششی سبک) برای درمان دیسک کمراستفاده کنید.

بهترین ورزش برای دیسک کمر شنا است. چراکه در آب وزن بدن کاهش پیدا می کند و شما می توانید بدون اینکه فشار زیادی به اعضای بدنتان وارد کنید انعطاف لازم را درآن ها ایجاد کنید.

بهتر است که زیرنظر  متخصص دیسک کمر(متخصص طب فیزیکی و توانبخشی) نیر دوره های فیزیوتراپی دیسک کمر را گذرانده و به اندازه کافی نیز استراحت کنید.

  • بازدید کنندگان گرامی

منبع : پزشک شما    کلوب

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ