آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

فیزیوتراپی دیسک کمر

Physical-Therapist-300x244

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

Physical-Therapist-300x244

یکی از دردهای شایع کمر فتق‌ دیسک‌ کمر است.دیسک بین‌مهره‌ای یک ماده ژلاتینی نسبتا نرم است که فشارهای وارد شده روی مهره‌ها را به طور یکنواخت پخش و حرکت مهره‌ها را روی یکدیگر آسان می‌کند و باعث خم و راست شدن یا چرخش کمر می‌شود. یک حرکت ناگهانی یا برداشتن اجسام سنگین ممکن است باعث آسیب به این ناحیه و فتق دیسک بین مهره‌ای شود. فتق اغلب به طرف پشت یا چپ و راست اتفاق می‌افتد و باعث انتشار درد به پای همان طرف یا طرف مقابل می‌شود.

علائم و نشانه های دیسک کمر

علایم به شدت آسیب وارده به مهره و فشار روی عصب مربوطه بستگی دارد. مثلا اگر صدمه بین مهره ۴ و ۵ کمری باشد، فشار روی ریشه پنجم کمری بیشتر است. فشار در این قسمت باعث می‌شود حرکت شست پا به طرف بالا مختل شود و درد از طرف کمر به طرف ساق پا انتشار پیدا کند. شایع‌ترین علامت فتق دیسک‌کمر درد پا و ساق است و پزشک با توجه به علایم بیمار و درد متوجه می‌شود کدام مهره آسیب‌ دیده است.

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

یکی از روش های درمان بدون جراحی دیسک کمر فیزیوتراپی است. روش های مختلف فیزیوتراپی دیسک کمر می تواند تا حد زیادی درد و ناراحتی های بیمار را برطرف کند.در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی بهترین خدمات فیزیوتراپی به مبتلایان دیسک کمر ارائه می شود.

منبع : سیمرغ

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ