آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

جراحی دیسک گردن با روش آندوسکوپی

تصویر جراحی دیسک گردن با اندوسکپی

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

پس از انجام تمام روش‌های درمان بدون جراحی بر روی بیمار مبتلا به دیسک گردن و عدم بهبودی آن، پزشک معالج ممکن است تصمیم به انتخاب درمان جراحی بگیرد. یکی از روش‌های درمان جراحی دیسک گردن، روش آندوسکوپی است. انتخاب این روش جراحی برای درمان دیسک گردن توسط پزشک متخصص، با توجه به شرایط جسمی بیمار و شدت و ضعف بیماری دیسک گردن، تعیین می‌شود.

مزایای جراحی دیسک گردن با آندوسکپی

در روش جراحی آندوسکوپی برای درمان دیسک گردن، بافت‌ها بریده نمی‌شوند و از ابزارهای بسیار نازک برای کنار زدن عضلات استفاده می‌شود تا به دیسک دسترسی پیدا کند. سپس، با استفاده از لیزر، فشار دیسک را کاهش می‌دهند و ناحیه زخم را جمع‌کرده و جوش می‌دهند. در این روش جراحی، به بیمار خون تزریق نمی‌شود، زیرا فرد خونریزی ندارد و از عوارض مربوط به تزریق خون جلوگیری می‌شود.

بیمار پس از سه ساعت از عمل جراحی مرخص می‌شود و به سرعت می‌تواند به فعالیت‌های اجتماعی خود بازگردد. همچنین، از لحاظ اقتصادی، این روش به دلیل قیمت مناسب، به صرفه است. بیمار می‌تواند پس از ۶ روز، فعالیت عادی زندگی خود را آغاز کند. در روزهای اول پس از عمل جراحی، باید از فعالیت‌های شدید پرهیز کرده و سپس با برنامه‌ای که به بیمار ارائه می‌شود، به تدریج فعالیت‌های خود را افزایش دهد. به عنوان مثال، یک کوهنورد هیمالیایی سه هفته پس از عمل، به فعالیت‌های کوهنوردی خود برگشت.

در روش جراحی آندوسکوپی، احتمال برگشت بیماری کمتر از یک درصد است، در حالی که در روش‌های جراحی باز، این احتمال بین سه تا هشت درصد است. پزشکان متخصص، شانس عود مجدد دیسک پس از جراحی در این روش را به مقدار یک درصد تخمین زده‌اند، در حالی که درصد ریسک عود دیسک در جراحی‌های باز بین سه تا هشت درصد است. استفاده از این روش جراحی با استفاده از تجهیزات پیشرفته که در ایران موجود است، به طور گسترده‌ای صورت می‌گیرد و باعث سهولت در انجام جراحی‌ها می‌شود.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب جراحی لیزر نوکلئوپلاستی دیسک کمر و گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  جراحی  دیسک گردن با روش آندوسکپی مطالعه فرمایید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ