جراحی دیسک گردن با روش آندوسکوپی

پزشک معالج پس از این که کلیه ی روش های درمان بدون جراحی دیسک گردن را بر روی بیمار اعمال کرده اما بیمار مبتلا به دیسک گردن بهبودی خود را به دست نیاورد درمان جراحی را انتخاب می کند.یکی از روش های درمان جراحی دیسک گردن روش آندوسکوپی می باشد.برای انتخاب این روش جراحی برای درمان دیسک گردن توسط پزشک متخصص با توجه به شرایط جسمی بیمار و شدت و ضعف بیماری دیسک گردن تعیین می شود.

مزایای جراحی دیسک گردن با آندوسکپی

در این عمل جراحی بافت‌ها بریده نمی شوند و عضلات را با ابزار بسیار ظریف کنار می‌زنند تا به دیسک برسند بعد فشار دیسک را کاهش داده و برای جمع‌کردن و جوش دادن ناحیه زخم از لیزر استفاده می کنند همچنین در این عمل جراحی از آن‌جا که فرد خونریزی ندارد به وی خون تزریق نمی‌شود و عوارض ناشی از تزریق خون را تحمل نمی‌کند.بیمار سه ساعت بعد از عمل جراحی مرخص می‌شود و خیلی زود می‌تواند به فعالیت‌های اجتماعی خود بر می‌گردد و از لحاظ اقتصادی هم به دلیل قیمت پایین این عمل، به صرفه است. و بیمار می‌تواند بعد از ۶ روز فعالیت عادی زندگی خود را آغاز کند.پس از جراحی، به مدت سه روز باید از فعالیت‌های شدید پرهیز شود و با برنامه‌ای که به بیمار ارائه می‌شود به تدریج طی یک هفته فعالیت‌های وی افزایش می‌یابد. در این زمینه یک کوهنورد هیمالیایی سه هفته از عمل، فعالیت‌های کوهنوردی خود را از سر گرفت.در این عمل جراحی امکان برگشت کمتر از یک درصد است در حالی که در اعمال جراحی باز امکان برگشت در حدود ۳ تا ۸ درصد است.پزشکان متخصص شانس عود مجدد دیسک پس از جراحی در این روش را یک درصد دانسته اند. این در حالی است که درصد ریسک عود دیسک در جراحی‌های باز بین سه تا هشت درصد است.این روش جراحی کمک می‌کند که جراحی‌ها ساده‌تر انجام شود. با تجهیزات پیشرفته‌ای که در ایران وجود دارد استفاده از این روش جراحی بسیار سریع به صورت گسترده به کار گرفته می‌شود.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب جراحی لیزر نوکلئوپلاستی دیسک کمر و گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  جراحی  دیسک گردن با روش آندوسکپی مطالعه فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس