آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

گودی کمر و ورزش

کمردرد+7

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

کمردرد+7

همه ی انسان ها گودی کمر دارند ولی اگر این گودی کمر زیاد شود باعث بروز مشکل می شود که در علم پزشکی به آن “هیپرلوردوز” (hyperlordosis) یا گودی بیش از حد کمر می گویند.

گودی کمر به معنی افزایش تقعر ستون مهره کمری است. در  گودی کمر قوس ستون فقرات کمری به جلو بیشتر شده، شکم به جلو آمده و باسن به عقب می رود.

ورزش های گودی کمر

برای درمان گودی کمر به حالت چهار دست و پا روی زمین بنشینید و سعی کنید گودی کمر را به طرف بالا داده تا یک حالت انحنا در پشت ایجاد شود.

برای رفع گودی کمر روی زمین و به پشت خوابیده و زانو ها را خم کنید و پشت ران را با دستان بگیرید سپس سر و سینه را به طرف بالا بیاورید.

جهت ورزش گودی کمر  روی زمین بشینید و پا های  خود را  به جلو و صاف دراز کنید (شصت پاها به هم نزدیک باشد) سپس از کمر خم شوید و سعی کنید با دستان پاهای خود را بگیرید.

بایستید و پاها را به عرض شانه و کمی بیشتر که تعادل دا شته باشید ( شصت پا ها با هم موازی باشد ) و به صورتی که می خواهید روی یک صندلی فرضی بنشینید،  نشسته و دو باره به حالت اول برگردید.این حرکت برای درمان گودی کمر بسیار مؤثر است.

برای رفع گودی کمر   پاها را در بدن جمع کنید و زیر ران خود را با دست  خود بگیرید.و حر کت گهواره را انجام بدهید.

برای رفع گودی کمر به پشت خوابیده وعضلات شکم وباسن را منقبض کنید و کمر را به زمین فشار دهید و این حالت را برای چند ثانیه ثابت نگه دارید و بعد از چند ثانیه استراحت دو باره تکرار کنید.

برای ورزش برای گودی کمر به پشت خوابیده و دست ها به صورت ضربدر روی سینه قرار گیرد و سر و گردن به سمت سقف باشد و کتف خود را از زمین بلند کنید.

برای رفع گودی کمر به پشت  روی زمین خوابیده و پاها به صورت صاف در زمین با شد و یک پا  را از زمین بلند کرده و با کمک دستان به صورت خم و به سمت شکم کشیده نگه دارید  و سپس پای بعدی.

  • خواننده گرامی :

  • پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه “گودی کمر” مطالعه فرمایید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ