آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

گردن درد ناشی از بدنشتن جلوی کامپیوتر

co211

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

co211

در افرادی که در تمام طول روز با کامپیوتر کار می‌کنند یا مطالعه زیادی دارند به دلیل طرز نشستن نامناسب، گردن درد بیشتر است.

نشستن‌های نامناسب به گونه‌ای که گردن رو به جلو باشد و شانه‌ها حالت افتادگی دائم داشته باشند به گردن فشار زیادی می‌آورد و باعث گردن دردهای طولانی مدت می‌شود.

سر در هر روز بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بار حرکت می کند و در موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرد. بنابراین اگر حالت قرار گیری آن مناسب نباشد باعث گردن درد می شود. آسیب دیسک، اختلال در سیستم عصبی، افسردگی و دردهای مزمن در سر اغلب بر اثر نشستن نادرست و از جمله نشستن نادرست در جلوی کامپیوتر در افراد ایجاد می‌شود.

درد گردن، درد پشت گردن، درد شانه، درد دست، سردردهای مداوم، درد نوک انگشتان و درد‌های مختلف بدن و حتی درد در ناحیه قلب نیز می‌تواند نشان دهنده گردن درد باشد.

درمان گردن درد

اولین راهکار برای درمان درد گردن اصلاح حالت نشستن از جمله اصلاح حالت نشستن در جلوی کامپیوتراست و در مراحل بعدی می‌توان از ورزش‌هایی که مربوط به حرکات شانه، سر، گردن و عضلات عمقی گردن می‌شود، استفاده کرد.

افرادی که از درد گردن رنج می‌برند باید به تقویت عضلات گردن بپردازند. در این زمینه ۶ تا ۷ هفته درمان دارویی توصیه می‌شود البته در صورتی که گردن دردها بر اثر تصادف یا شکستگی و بیرون زدن دیسک کمر ایجاد شده باشد باید هر چه زودتر تحت عمل جراحی قرار گیرند.

فیزیوتراپی می‌تواند به درمان این بیماری کمک کند ولی مهمتر از انجام فیزیوتراپی، حرکات فعال و مدوام فرد برای کاهش گردن درد است.تمرینات فیزیوتراپی باید به صورت روزانه باشد و اگر این حرکات به صورت پی در پی انجام نشود تاثیرات آن بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

منبع : کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ