آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

کمر درد ناگهانی

کمردرد زنان

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

[sbu_post_image]

کمر درد ناگهانی ممکن است اولین علامت بسیاری از سرطان ها باشد. اگر از داروی ضدانعقاد وارفارین (کومادین) استفاده می کنید، یک کمر درد ناگهانی ممکن است علامت خونریزی داخلی نزدیک ستون فقرات باشد.

تب و لرز به همراه کمردرد یک وضعیت هشداردهنده دیگر است؛ ممکن است اینها علامت یک عفونت باکتریایی نزدیک ستون مهره ها باشد.

علل بروز کمر درد ناگهانی

بیماران مبتلا به کمردرد ناگهانی باید در نظر داشته باشند که کارهائی که باعث افزایش قوس کمر گردد، درد آنها را تشدید نموده و برعکس کاهش قوس کمر به بهبود درد آنها کمک می‌کند.

خوابیدن بر روی شکم می تواند باعث بروز صدماتی برای کمر شما شود. در صورتی که شما نمی توانید به حالت دیگری بخوابید برای کاهش فشار بر روی کمر خود یک عدد بالش زیر لگن و شکم خود قرار دهید. در صورتی از بالش استفاده کنید که مطمئن شوید فشاری به کمر شما وارد نمی شود. در صورتی که به وسیله بالش احساس درد و فشار در کمر خود کردید. خوابیدن بدون بالش را امتحان کنید.

ایستادن طولانی، نشستن طولانی در یک وضعیت، انجام کارهای سنگین، خم نمودن کمر برای بلند کردن اجسام و حرکات چرخشی ناگهانی خصوصاً در هنگام برداشتن اجسام برای کمر مضر است.

برای پیشگیری از کمر درد های ناگهانی از تشک سفت استفاده کنید. تشکی که فرو رفتگی داشته و به اصطلاح شکم داده استفاده نکنید. اگر لازم بود زیر تشک یک تخته قرار دهید. بالش همانطور که تکیه گاهی برای سر شما می باشد بـرای گردن نیز باید تکیه گاه فراهم آورد.

هنگام برخاستن از روی رختخواب با کمک دستها بلند شده و ناگهان از نـاحیه کمر خم نشوید.

اگر آسیب یک بار به کمر وارد شود ممکن است تا آخر عمر گریبانگیر فرد شود بنابراین افراد باید دقت داشته باشند و اجازه ندهند که اولین آسیب در ناحیه کمر به وجود آید.

ورزشهائی که باعث افزایش قوس کمر می‌شوند و برای کمردرد ناگهانی و کمر درد شدید مضرند. این ورزشها عبارتند از:

  • خم شدن به عقب در حال ایستاده
  • قوس دار کردن کمر در حال خوابیده به شکم
  • خم کردن کمر و رسانیدن انگشتان دست به زمین در حالی که زانوها کشیده است.
  • بلند کردن هر دو پا در حالی که بیمار به پشت خوابیده و زانوها کشیده است.
  • خطرناکترین ورزش بلند کردن اشیاء سنگین در بالای خط کمری است. مثل وزنه برداری. به همین دلیل اکثر وزنه برداران دیر یا زود دچار کمردرد می‌گردند.
  • راه رفتن معمول و تند راه رفتن برای بیماران مبتلا به کمر درد مفید نیست. زیرا اکثر مردم در موقع راه رفتن سینه خود را به جلو می‌دهند. که باعث افزایش قوس کمر می‌گردد. در جا دویدن با توجه به اینکه شخص در موقع دویدن دست خود را به جلو تکیه داده و کمی به جلو خم می‌شود، اشکال ندارد.

آشنایی درمان کمر درد با ورزش (کلیک کنید)

منبع: تابناک. هلال احمر آذربایجان. تو با تو

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ