آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

کمردرد و ضعیف بودن عضلات کمر

کمر درد

تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۲

 کمر درد

با توجه به ضعف عضلانی  آیا احتمال دارد که ویتامینی را در بدن کم داشته باشیم؟

کمبود ویتامین‌های ضروری در بدن انسان می‌تواند منجر به ضعف عضلانی شود. یکی از مهمترین ویتامین‌ها در این زمینه ویتامین D است که در غذاهای دریایی یافت می‌شود و پوست انسان قادر است در معرض نور آفتاب آن را تولید کند. با این حال، در امروزه بسیاری از افراد به دلیل تغییرات در روش زندگی شهری، بیشتر اوقات را در محیط‌های بسته و دور از تابش نور خورشید سپری می‌کنند. تغذیه مناسب و در صورت لزوم استفاده از مکمل‌های غذایی می‌تواند ویتامین D را به میزان کافی در بدن تامین کند.

علاوه بر ویتامین D، کمبود ویتامین‌های گروه بی، ویتامین C و پتاسیم نیز ممکن است منجر به ضعف عضلانی شود. مصرف غذاهایی که حاوی این مواد به میزان کافی هستند، می‌تواند به بهبود توان عضلانی بدن کمک کند.

کمردرد از مشکلاتی شایعی است که اکثر افراد در طول زندگی با آن مواجه میشوند. علت بسیاری از این کمردرد ها ضعف عضلات کمر و شکم است و در غالب اوقات این مشکلات با انجام نرمش های طبی خاص برای تقویت این عضلات حل میشوند.

آیا راه رفتن در استخر می تواند به درمان کمردرد و ضعف عضلانی کمر کمک کند؟

شنا کردن در استخر بهتر از راه رفتن در آب است و می‌تواند عملکرد بهتری را به ارمغان بیاورد. اگر کسی به شنا آشنا است، بهتر است در آب استخر شنا کند. شنا کردن قادر است عضلات را بهبود بخشد. با این حال، اگر کسی با شنا آشنا نیست، می‌تواند در استخر راه برود. راه رفتن در آب پس از شنا کردن نیز مفید است.

باید توجه داشت که این فعالیت تنها زمانی مفید است که با سرعت مناسبی انجام شود. راه رفتن در آب تنها زمانی مفید است که شخص مقاومت آب را در جلوی ران و ساق‌های خود احساس کند. این کار باعث تقویت عضلات ران می‌شود. با کمی تندتر راه رفتن، می‌توانید این تجربه را داشته باشید.

اگر در آب استخر باز هم کمی تندتر راه برویم عضلات کمر و شکم هم تقویت میشوند و این تقویت عضلات میتواند به تخفیف کمر درد کمک کند.

 منبع : ایران ارتوپد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ