آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

کمردرد ناشی از قرار گرفتن در وضعیت نامناسب

1316677419

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

1316677419

کمردرد می تواند علل مختلفی داشته باشد که از جمله آن ها،قرار گرفتن در وضعیت نامناسب است.

وضعیت نامناسب ایستادن و کمردرد

قرار گرفتن در وضعیت نامناسب هنگام ایستادن ، سبب افزایش یا کاهش قوس های ستون فقرات و یا انحراف جانبی آن ها می شود که در هر صورت باعث بروز کمر دردهای شدید می گردد .

وضعیت بدون تحرک و کمردرد

وضعیت ایستا و بدون تحرک به خصوص وقتی که نا متقارن و کج باشد ، برای ستون فقرات بسیار مضر است . این حالت بیشتر در کار با ماشین آلات ، که نیاز به قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت و نا متقارن به مدت طولانی دارد بسیار اتفاق می افتد و اگر اصلاح نگردد می تواند باعث درد قابل توجهی در ناحیه ی کمر شود.

کار با کامپیوتر و کمردرد

افرادی که با کامپیوتر کار می کنند به طور مداوم در یک وضعیت ایستا قرار دارند به طوریکه سر خم شده ، دست ها بر روی صفحه کلید قرار گرفته و تنها انگشتان حرکت می کنند . این حالت با فشار بر نواحی شانه ای و انقباض ممتد عضلات گردن و کتف همراه است و اغلب این افراد از درد در ناحیه ی شانه های خود شکایت دارند . در صورتی که صفحه ی کلید در سمت راست کاربر قرار گیرد و صفحه ی کامپیوتر ( monitor ) در سمت چپ به طوریکه وی  مجبور باشد در طی روز مدام سرش را حرکت دهد و یا اینکه صفحه ی کلید بالاتر و یا پایین تر از ارتفاع استاندارد خود قرار گیرد، فشار مکانیکی وارد بر ستون فقرات بیشتر شده و سبب آسیب بیشتری می گردد.

منبع : کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ