94320865140110159136208363132613525294

درد کمر که عموما در قسمت تحتانی آن به وقوع می پیوندد، دردیست که اکثر افراد زیر ۴۵ سال حداقل یک بار از آن رنج برده اند و می دانند که این درد می تواند بخشی از زندگی آن ها را مختل کند.کمردرد اغلب بعلت کشیدگی عضلات و لیگامان های پشتی و کمری بدلیل برداشتن بار سنگین یا حرکتی ناگهانی بروز می ‏کند.برداشتن هر جسم سنگینی می تواند به کمر فشار وارد کند . اما تمامی فشارها مضر نیستند .

زمانی که ستون مهره ای به شکل عمودی قرار گیرد فشار وارده قابل تحمل است چرا که استخوان ها را در وضعیتی با ثبات حفظ می کند . بنابراین از پوکی استخوان جلوگیری کرده و خطر شکستگی های ستون فقرات را کم می کند.

فشارهای وارده ، بر حرکت مایعات درو ن مفاصل مهره ای اثر می گذارد و به این ترتیب علاوه بر غذا رسانی به سلول ها ، عامل خروج مواد زاید و نرمی مفاصل نیز خواهد شد که به این ترتیب حرکت آسان تر انجام می شود و فشار وارده در موقعیت های نامناسب ( نظیر نشستن بر جایگاهی نامناسب ، قدم زدن به جلو با حالتی خمیده) بر روی مفاصل فشاری نامناسب وارد می کند. این فشار عامل ترک مایعات در دیسک بین مهره ای و غضروف مفاصل شده و عامل از دست دادن مایعات و آب می شود.

منبع : سالم زی     آریا تندیس طب    کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ