آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ورزش هایی برای درمان دیسک گردن

index2

تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۹

افراد مبتلا به دیسک گردن با انجام این حرکات ورزشی می توانند تا حد زیادی دردهای ناشی از دیسک گردن را کاهش دهند.
۱- طوری ایستاده که گردن در امتداد ستون مهره ها ، راست قرار گیرد و روبرو را ببینید . بسیار آرام سر را حرکت داده تا بتوانید سقف را ببینید و پس از مکثی کوتاه به آرامی سر خود را حرکت دهید تا اینبار زمین را ببینید این حرکت را ۱۰ تا ۲۰ بار انجام دهید سپس همین حرکت را طوری انجام دهید تا اینبار سمت چپ و راست خود را ببینید این حرکت را نیز ۱۰ تا ۲۰ بار انجام دهید .
۲- در حالت تمرین شماره قبل ایستاده یک دست خود را روی پیشانی خود گذاشته و سر خود را به جلو خم کنید و با دست خود مانع از انجام اینکار شوید با این کار یک انقباض هم طول ( ایزومتریک ) در عضلات گردن شما بوجود می آید که باعث تقویت این عضلات می شود. این حرکت را برای ۱۰ ثانیه انجام دهید سپس همین حرکت را با گذاشتن دست در پشت سر و سپس راست و چپ سر خود نیز انجام دهید .
۳- از چرخاندن سر به صورت دورانی به دور محور گردن که در قدیم روال داشت پرهیز کنید .
۴- شانه هایتان را بالا ببرید و به گوشهایتان نزدیک کنید ۵ ثانیه نگه دارید سپس رها نمایید این حرکت را سه دوره در هر دوره ۱۰ تا ۲۰ بار انجام دهید .
۵- روی یک سطح مناسب به پشت دراز بکشید و گردن خود را از پایین به بالا حرکت دهید این حرکت را ۳۰ تا ۴۰ بار انجام دهید .

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب  تمرینات کششی و تقویتی در درمان دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ورزش هایی برای درمان دیسک گردن مطالعه فرمایید

مقالات مرتبط

نقرس,علائم نقرس,عوارض نقرس,ورم مفاصل,درمان نقرس

نقرس

تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ شاید تا به حال اصطلاح بیماری

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ