ورزش هایی برای بهبود درد قوس کف پا

تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

 [sbu_post_image]

بعضی اوقات به دنبال فعالیت ‌هایی چون دویدن، پیاده‌ روی و پرش، قوس کف پا دچار درد و آسیب می‌ شود.افرادی که کف پای صاف دارند بیشتر دچار این مشکل می ‌شوند. قوس درد کف پا معمولا به آهستگی ظاهر می ‌شود ولی گاهی اوقات پس از پرش یا دوی سرعت، فرد به طور ناگهانی دچار چنین حالتی می‌ شود و در قوس کف پایی احساس درد شدیدی می ‌کند.

حرکاتی برای بهبود درد قوس کف پا

حركت اول

پاشنه خود را روی زمين قرار دهيد و سعي كنيد با انگشتان خود حوله‌ای را از روی زمين بلند كنيد و بعد آن را رها كنيد. اين حركت را 20 ـ 10 مرتبه تكرار كنيد. وقتی اين كار برای شما ساده‌تر شد با قرار دادن اجسامی روی حوله وزن آن را بيشتر كنيد.

حركت دوم

يک قوطي نوشابه خنک را زير پاي خود قرار داده و از پاشنه تا قوس كف پا آن را زير پاي خود بغلتانيد. اين كار را براي مدت 5ـ3 دقيقه ادامه دهيد.

حركت سوم

بنشيند و پای خود را دراز كنيد. قسمت ميانی كشي كه مخصوص ورزش‌های نرمشی طراحي شده را از زير پنجه پا عبور داده و دو سر آن را در دست بگيريد. به آهستگی پنجه خود را به سمت پايين فشار دهيد. طوري كه كشش كش را احساس كنيد. اين حركت را 10 مرتبه در 3 نوبت انجام دهيد.

حركت چهارم

مطابق حركت قبل روي زمين بنشينيد. اين بار دو سر كش را به جاي آن كه در دست بگيريد به نقطه‌ای در مقابل كف پای خود ببنديد. سپس انگشتان خود را به سمت خودتان حركت دهيد. اين حركت را در 3 نوبت 10 مرتبه‌اي تكرار كنيد.

منبع : تبیان , بیتوته

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ