آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ورزش مناسب گردن درد

1472h7

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

 [sbu_post_image]

برخی از دردهای گردن در طی فعالیت های  روزمره به وجود می ایند . یکی از فعالیت هایی که باعث گردن درد می شود استفاده از رایانه به مدت طولانی در طول روز می باشد برای پیشگیری و درمان دردهای ناشی از کار زیاد با رایانه می توان این حرکات ورزشی را در حین کار پشت میز رایانه انجام داد تا از گردن درد پیشگیری نموده و به تسکین و دردهای گردن کمک شود.انجام این حرکات ورزشی بدین شرح است:

۱-  کمر را به حالت قائم در‌آورید. حال دست‌ها را از پشت گره کنید. سپس با حرکت فنری هر دو دست سعی کنید کشش متعادلی را در عضلات پشت بازو و ساعد خود پدید آورید. این حرکت را ۱۰ مرتبه و در ۳ ست(مرحله) متوالی با فواصل یک دقیقه انجام دهید.
۲-در این حرکت را می‌بایست از بالا اجرا کرد. در این حرکت، عضلات زیر بغل و قسمت پشتی عضله دلتوئید بسیار درگیر می‌شود که در رفع خستگی دست‌ها بسیار مفید است. این حرکت نیز می‌بایست به شکل فنری۱۰ مرتبه و در ۳ ست با فاصله یک دقیقه انجام شود.
۳- این حرکت دقیقا برای تقویت عضله زیر بغل است و می‌بایست با دقت انجام گیرد. برای انجام این حرکت باید بلند شوید و پاها را به عرض شانه باز کنید. حال مطابق شکل، آرنج دست راست را با دست چپ بگیرید و مطابق شکل، حرکت کششی را انجام دهید. یک بار دیگر هم، حرکت را برای دست چپ اجرا کنید.سعی کنید حرکت به آرامی و مطابق توانایی شما انجام شود. این حرکت را ۱۰ مرتبه و در ۳ ست با فاصله یک دقیقه برای هر دست انجام دهید.
۴-این حرکت برای تقویت عضلات شانه است و به سرعت خستگی این عضلات را می‌گیرد. برای انجام این حرکت در حالی که نشسته‌اید (یا ایستاده اید)‌، شانه‌های خود را به آرامی بالا بیاورید و آرام به حالت قبلی برگردانید. این حرکت را ۱۵ مرتبه و در ۳ ست به فاصله یک دقیقه اجرا کنید.
۵- روی صندلی بنشینید. دست راست را مطابق شکل بدون آن که از مفصل آرنج خم شود، بلند کنید و به حالت کشیده درآورید. سعی کنید تمامی عضلات ناحیه پشت ساعد، پشت بازو و زیر بغل شما کشیده شود. این حرکت را ۱۵ مرتبه در ۳ ست و به فاصله یک دقیقه انجام دهید.
۶- این حرکت در رفع خستگی انگشتان و مچ دست بسیار موثر است.  کف دست‌ها را به هم بچسبانید و حرکت چرخشی دست را از مفصل مچ دست انجام دهید. این حرکت را ۱۵ مرتبه و در ۳ ست با فاصله یک دقیقه انجام دهید.
سعی کنید هنگام انجام این حرکت بایستید، یا به حالت صحیح و اصولی پشت میز خود قرار بگیرید. آنچه در اجرای همه این حرکات ارزش دارد، پرهیز از هر نوع شتاب زدگی است، زیرا اگرچه این حرکات سبب رفع خستگی فرد می‌شود، ولی اگر به سرعت انجام شود، می‌تواند باعث کشیدگی دردناک عضلات شود.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  ورزش گردن درد مطالعه فرمایید.

۱-ورزش های مناسب گردن درد

۲-پیشگیری و درمان گردن درد با ورزش مناسب

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ