آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ورزش مفید برای دیسک گردن

index

تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۹

ﮔﺮﺩﻥ ﺩﺭﺩ ﯾﮏ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺷﺎﯾﻊ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺣﺘﯽ ﺑﺮﺍی ﺑﻌﻀﯽ ﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺭﻭﺯﻩ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﻣﯽ ﺍﻓﺘﺪ. افرادی که در معرض انجام کارهایی هستند که امکان مبتلا شدن آنها به گردن درد و دیسک گردن و دیگر مشکلات گردن را به همراه دارد با رعایت برخی نکات و انجام یک سری ورزش های مناسب می توانند از بروز این عارضه پیشگیری کرده و دردهای ﺣﺎﻻﺕ ﺻﺤﻴﺢ ﺁﻥ ﮐﺎﻫﺶ ﺩﺍﺩ ﻭ ﯾﺎ ﮐﺎﻣﻼً ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺑﺮﺩ ﺍﺯ ﺑﺮﻭﺯ دیسک گردن ﺟﻠﻮﮔﻴﺮی ﮐﺮﺩ. این ورزش نمونه ای از ورزشهایی  است که می تواند برای گردن مفید باشد .
یک غلتک از جنس فوم زیر گردن خود قرار دهید و به پشت بر روی زمین به گونه ای دراز بکشید که بازوها بی حرکت باشد، پشت صاف باشد، زانو ها خمیده باشند، پاها به اندازه ی عرض لگن از هم جدا باشند و شانه ها ثابت باشند. وزن سر خود را به غلتک منتقل کنید تا سر به آرامی بر روی غلتک قرار گیرد.همانطور که سر خود را از یک سمت به سمت دیگر می چرخانید به صورت پیوسته و یکنواخت نیز نفس بکشید و این حرکت را چند بار تکرار کنید تا از کشش و ماساژ بر روی گردن خود لذت ببرید.
در یک موقعیت ثابت به صورت چهار زانو بنشینید. گوش سمت چپ خود را به سمت شانه ی سمت چپ خود بیاورید ونگه دارید. سر خود را پایین بیاورید و به سمت زمین بچرخانید و چانه را بر روی سینه قرار دهید. سپس سر خود را به سمت راست بچرخانید و گوش سمت راست را بر روی شانه سمت راست بیاورید. دو مرتبه این حرکت را تکرار کنید.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب تمرینات کششی و تقویتی در درمان دیسک گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ورزش مفید برای دیسک گردن مطالعه فرمایید

مقالات مرتبط

علل ورم پا

تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ورم پا یکی از ناراحتی‌های متعدد

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ