آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ورزش درمانی دیسک کمر

ورزش-درمانی-کمردرد-1-300x203

تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۲

 [sbu_post_image]

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های انسان بوده و تقریباً همه افراد حداقل یکبار در طول زندگی خود دچار کمر درد می شوند. شیوع آن در زن و مرد یکسان است و گرچه در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد ولی بیشتر در سنین ۵۰-۳۰ سالگی دیده می شود. کمردرد می تواند شدید یا خفیف باشد. کوتاه مدت یا مزمن باشد. دائم یا گاهگاهی باشد. با این حال در اکثر اوقات بطور خودبخودی بعد از چند هفته خوب می شود.

ورزش درمانی باعث درمان انواع مختلف کمردرد می شود ورزش تاثیرات مختلفی روی اعضاء بدن می گذارد که این تاثیرات دارای فواید درمانی زیادی هستند و به این شکل باعث درمان علت اصلی کمردرد می گردد.

تجویز ورزش درمانی برای دیسک کمر بسته به شدت آن و همچنین اینکه در کدام مهره از ستون فقرات اتفاق افتاده باشد، انجام می شود.

اگر دیسک کمر شما بنا به گفته پزشک متخصص کمر درد به گونه ای باشد که بتوان با حرکات اصلاحی کمر درمان کرد، از آب درمانی نیز استفاده کنید.

بهترین ورزش برای دیسک کمر شنا است. چراکه در آب وزن بدن کاهش پیدا می کند و شما می توانید بدون اینکه فشار زیادی به اعضای بدنتان وارد کنید

انعطاف لازم را درآنها ایجاد کنید.بهتر است که زیرنظر یک متخصص کمر درد نیر دوره های فیزیوتراپی را گذرانده و به اندازه کافی نیز استراحت کنید.

منبع : ایران ارتوپد , وبلاگ دکتر فروغ

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ