آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

علت و درمان سردرد عصبی

headache6

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

headache6

علت سردرد عصبی

در هنگام استرس، عضلات شانه، گردن و فک گرفتگی پیدا می‌ کند و روی عروق خونی فشار می‌ آورد. درد از طریق اعصاب عروق به مغز منتقل می‌شود. علل سردرد عصبی عبارت است از:

بیماری پیش قاعدگی

قند خون پایین

آلرژی غذایی

خواب ناکافی و مصرف  مایعات ناکافی

فشار دادن دو فک روی هم یا دندان به هم ساییدن

درد با منشأ سایر نواحی نظیر سینوس

استرس

افسردگی یا اضطراب

درمان سردرد عصبی

درمان سردرد عصبی در موقع سردرد با آرامبخش و خواب آور و در کل با رواندرمانی و حل مسئله صورت می پذیرد . سابقه ناراحتی روحی در تشخیص سردرد عصبی مهم است ، سردردهای بعد از خواب معمولا عصبی است .

میگرن، سردرد شدید و گاها ناتوان‌کننده است. اغلب سردردهای میگرنی همراه با پیش‌درآمد یا اورا (aura) هستند که به آنها میگرن معمولی گفته می‌شود. سایر سردرد‌های میگرنی هیچ پیش‌درآمدی ندارند (سردرد میگرنی معمول پیش درآمد یا اورا (aura) علائم و نشانه‌هایی هستند که قبل از سردرد میگرنی بروز می‌کنند و نشان‌دهنده‌ی آغاز قریب‌الوقوع میگرن هستند). سردردهای میگرنی ممکن است از کودکی یا از دوران بزرگسالی آغاز شوند. احتمال بروز این مشکل در زنان تا سه برابر بیش از مردان است. داشتن سابقه ژنتیکی ، یکی از عوامل خطر مهم در ابتلا به علایم میگرن است. البته وقتی که شما در سر خود احساس درد و فشار شدید می‌کنید، نمی توان به طور قطع گفت که این سردرد از نوع میگرنی است یا خیر و به همین خاطر تمایز دادن سردرد معمولی از سردرد میگرنی موضوع بسیار مهمی است. دادن تشخیص صحیح از وضعیت شما به معنای انجام درمان‌های فیزیوتراپی بهتر و مناسب‌تر و بهبودی سریع‌تر است. از همه مهم‌تر اینکه، با تشخیص صحیح علت سردرد شدید می‌توان از بروز سردرد در آینده نیز جلوگیری کرد.

سردرد خوشه ای نیز یکی از دردناک ترین انواع سر درد است. سردرد خوشه‌ای با درد شدیدی که در داخل یا اطراف یک چشم یا یک طرف سر ایجاد می‌کند، معمولاً نیمه ‌شب‌ها شما را از خواب بیدار می‌کند . خوشبختانه سردرد خوشه‌ای عارضه نادری است و جان بیمار را تهدید نمی‌کند. درمان سردرد خوشه ای می‌تواند موجب کاهش دوره و شدت سردردها شود.

سردرد تنشی نیز شایع‌ترین نوع سردرد است. این نوع سردرد می‌تواند باعث درد خفیف، متوسط یا شدید در ناحیه سر، گردن یا پشت چشم‌ها شود.

سردرد گردنی یکی از دردهای پیچیده و غیرمعمول است، چرا که این درد هر چند در سر احساس می‌شود اما منشاء اصلی آن در سر نیست. سردرد در پشت سر و گردن از جمله دردهای ارجاعی (دردی که منشاء اصلی آن در محل دقیق بروز درد نیست) است که در سر احساس می‌شود و منشاء اصلی آن در گردن می‌باشد. علت سردرد پشت سر و گردن وجود ضایعه یا اختلال در گردن است.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ