آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

ماساژ پا

ماساژ پا

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

ماساژ پا یکی از روش‌های ایجاد احساس آرامش در پا و گاهاً در سراسر بدن است. این نوع ماساژ می‌تواند باعث افزایش جریان خون در پاها شود. ایستادن و راه رفتن به مدت طولانی می‌تواند باعث ایجاد فشار زیاد بر روی فاشیا (پشت پا) شود که منجر به احساس خستگی و درد در پا می‌شود. ماساژ پا می‌تواند در کاهش این احساس خستگی و درد به شما کمک کند. در زیر چند نمونه از نوع‌های مختلف ماساژ کف پا را ذکر می‌کنیم که می‌توانید استفاده کنید.

روش یک : با یک دست پنجه پا را میگیریم. با دست دیگر طوری پا را می گیریم که کف انگشتان در زیر کف پا قرار گرفته و شست بر روی پا قرار بگیرد و سپس همین دست را از پنجه به طرف مچ پا میکشیم و فشار ملایمی به پا وارد می کنیم.

 

روش دو : با دو دست پنجه پا را می گیریم بطوریکه انگشتان دو دست در زیر پنجه و شست هر دو دست بر روی سطح پشتی پنجه پا قرار بگیرند. فشار کمی با دستها به پا وارد کرده و دست ها را در جهت مخالف هم به طرف خارج می کشیم بطوریکه سر متاتارس ها مثل بادبزنی که باز مشود از هم دور کند. این کا را ۱۰-۵ بار تکرار می کنیم.

 

روش سه : با دو دست طوری کف پا را می گیریم که کف انگشتان بر روی پشت پا قرار گرفته و شست ها بر روی کف پا باشند. سپس در حالیکه با شست هایمان کف پا را فشار می دهیم آنها را از هم دور کرده و به طرف لبه پا می بریم. این کار را ابتدا در قسمت پاشنه انجام میدهیم و در دفعات بعد کم کم به طرف پنجه می رویم.

 

روش چهار : با یک دست پنجه پا را گرفته و با پاشنه دست دیگر فشار مداومی را به کف پا از پنجه تا پاشنه وارد می کنیم.

 

روش پنج : به هر قسمت کلفت شده و برجسته یا دردناک در کف پا، با انگشت شست بطور دایره وار فشار وارد میکنیم. فشار باید عمقی باشد ولی نه آنقدر زیاد که ایجاد درد کند.

منبع : ایران ارتوپد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ