لیزر درمانی خار پاشنه

Foot-Doctor-of-the-East-Bay_medium

استخوان پاشنه پا در افرادی که مبتلا به خار پاشنه می‌شوند پنج تا هفت سانتی‌متر از پاشنه به سمت جلو و داخل پاشنه پا حرکت کرده و باعث ایجاد یک نقطه دردناک و برجسته در کف پا می‌شود.

عوامل ایجاد خار پاشنه

بیماری دیابت، بیماری‌های روماتیسمی مانند  آرتریت روماتوئید، صافی کف پا، عدم استفاده از کفش مناسب و راه رفتن‌های طولانی و چاقی از عوامل مستعد کننده خار پاشنه پا است.

علل خار پاشنه

خار پاشنه بر اثر ایجاد فشار بر روی رباطی که از قوس کف پا حمایت می کند به وجود می آید. فشار های مکرر می توانند منجر به ایجاد شدن ترک های ریزی در رباط شوند که همین قضیه می تواند منجر به درد و ورم شود. خار پاشنه در حالت های زیر احتمال وقوع بیشتری دارد:

ایجاد خار پاشنه هنگامی که  پاهای شما در حین راه رفتن بیش تر از حد معمول به سمت داخل می چرخد.

ایجاد خار پاشنه هنگامی که  قوس کف پا طبیعی نیست (زیاد یا کم است)

ایجاد خار پاشنه هنگام راه رفتن، ایستادن و یا دویدن بیش از حد، به ویژه بر روی سطوح سخت.

اضافه وزن و ایجاد خار پاشنه

ایجاد خار پاشنه هنگام پوشیدن کفش هایی که اندازه نیست و یا اینکه کهنه و خراب شده اند.

ایجاد خار پاشنه هنگامی که ماهیچه های ساق پا و یا تاندون آشیل شما سفت باشند.

علائم خار پاشنه

بسیاری از افراد مبتلا به خار پاشنه در اولین قدمی که بعد از بیرون آمدن از تختخواب و یا اولین قدمی که بعد از یک نشستن طولانی مدت برمی دارند با احساس درد مواجه می شوند. ممکن است بعد از چند قدم اول این درد و سفتی کمتر شود. اما ممکن است در طول روز و انجام فعالیت های روزانه آسیب پای شما بیشتر شود. ممکن است این صدمه با بالا رفتن از پله و یا ایستادن های طولانی مدت نیز بیشتر شود.

اگر شب ها با درد پا مواجه هستید ممکن است مشکل شما چیزی به جز خار پاشنه باشد. درد های شبانه پا ممکن است به علت آرتریت و یا مشکلات اعصاب پا مانند سندروم تونل تارسال (tarsal tunnel syndrome) باشند.

لیزر درمانی خار پاشنه

در بسیاری موارد  درد پاشنه همراه خار پاشنه است که درمان طولانی تری دارد.

لیزر درمانی برای بیماران درد پاشنه نیز موثراست. بیماران به دو گروه تقسیم می شوند:

– بیماران دارای خار پاشنه

– بیماران بدون خار پاشنه.

بیمارانی که خار پاشنه ندارند بسرعت به لیزر درمانی پاسخ می دهند. بیماران دارای خار پاشنه به مدت طولانی تری لیزر درمانی نیازدارند. بیماران مبتلا به خار پاشنه ممکن است دچار التهاب بیشتری باشند. برای درمان خار پاشنه 4 هفته لیزر درمانی نیاز است.

برای آشنایی با روش های درمان خار پاشنه بر روی لینک کلیک کنید

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ