آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

علت های مهم سیاتیک

سیاتیک31

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

سیاتیک31

 فتق دیسک بین مهره ای و سیاتیک

شایع ترین علت سیاتیک، دیسک فتق است. دیسک مانند بالشتک بین مهره های ستون فقرات عمل می کند. این دیسک نسبت به آسیب ها، آسیب پذیر تر است. گاهی اوقات مرکز ژل مانند یک دیسک از طریق پوشش خارجی آن و فشار بر روی ریشه های عصب سیاتیک منجر به آسیب میشود. حدود ۱ در ۵۰ نفر فتق دیسک دارند. یک چهارم از آنها نشانه ها را بیشتر از گذشته به مدت ۶ هفته باید داشته باشند.

 تنگی کانال نخاعی و سیاتیک

ساییدگی طبیعی و پارگی مهره ها می تواند منجر به تنگی کانال نخاعی شود. این تنگی، تنگی نخاعی نامیده می شود و ممکن است بر روی ریشه های عصب سیاتیک فشار وارد آورد. تنگی ستون فقرات در بزرگسالان بالای ۶۰ سال شایع تر است.

 تومورهای نخاعی و سیاتیک

در مواردی نادر، سیاتیک ممکن است از تومور در حال رشد در داخل و یا در امتداد نخاع یا عصب سیاتیک به وجود بیاید. به عنوان مثال یک تومورممکن است رشد کند و بر روی اعصابی که به شاخه ای از طناب نخاعی است فشار وارد آورد.

 گذاشتن کیف پول در جیب پشت  و سیاتیک

کیف پولی که اغلب آقایان در جیب پشت شلوار خود قرار میدهند به مرور زمان میتواند علت به وجود آمدن سیاتیک شود .پس بهتر است آن را در جیب جلوی شلوار یا پیراهن خود قرار دهند

 آسیب دیدگی یا عفونت و سیاتیک

از علل دیگر سیاتیک : التهاب عضلانی، عفونت، یا جراحت مانند یک شکستگی است. به طور کلی، هر نوع بیماری که موجب تحریک و یا فشرده شدن عصب سیاتیک شود می تواند نشانه ای از آغاز آن باشد. در برخی موارد، به بدون هیچ علت مشخصی میتواند سیاتیک یافت شود.

منبع : دکتر باقرپور

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ