علت اصلی بروز آرتروز گردن

boyun-damarlarinda-agri-neden-olur

آرتروز گردن یكی از بیماری‌هایی است كه باید به درمان آن توجه كرد. معمولا در افرادی كه دچار آرتروز می‌شوند، درد از گردن شروع شده و گاهی تا بازو هم ادامه پیدا می‌كند. حتی گاهی هنگام مطالعه، رانندگی زیاد یا كار با كامپیوتر درد از ناحیه گردن شروع شده و تا نوك انگشتان ادامه می‌یابد.

البته باید مراقب دردهای بازو و دست بود تا مربوط به قلب نباشد، چرا كه ریشه‌های عصبی كه از گردن بیرون می‌آید تا دست ادامه دارد.

علت اصلی ایجادآرتروز گردن

اما علت اصلی بروز آرتروز گردن این است كه حركت‌های ناگهانی زیاد به گردن می‌دهیم یا گردنمان را در یك وضعیت به مدت طولانی ثابت نگه می‌داریم.

پیشگیری از بروز آرتروز گردن

گردن عضوی است كه باید ورزش داده شود؛ برای پیشگیری از بروز آرتروز گردن باید ورزش منظم و مرتب داشته باشیم و بخصوص حركات به 4 جهت اصلی را باید در دستور كار قرار دهیم.

آرتروز گردن طی سال‌ها ایجاد می‌شود؛ غضروف‌ها پیر می‌شود و آرتروز به‌وجود می‌آید و ما با حركت‌های ناگهانی و برداشتن جسم‌های سنگین باعث تشدید آن می‌شویم. برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز گردن باید نكاتی را مورد توجه قرار دهیم، از جمله این كه  بالش كوتاه زیر سر بگذاریم و اگر درد گردن‌مان بسیار شدید بود با پزشك مشورت كنیم چرا كه شاید احتیاج به درمان و مصرف دارو و فیزیوتراپی داشته باشد.

منبع : دکتر من

دکتر علی فرخانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
اصفهان.خیابان شمس آبادی.چهارراه قصر.روبروی بانک ملت.کوی26(دهش)