آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

علائم و درمان بدون جراحی دیسک کمر

hhs497

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

درمان-دیسک-کمر-1-300x200

دیسک در تمام افراد وجود دارد، به تعداد مهره‌های بدن دیسک وجود دارد و واسطه اتصال همه مهره‌های بدن با یکدیگر دیسک است و به همین دلیل  دیسک  کمر می‌تواند در هر قسمتی از بدن ایجاد و به سمت بیرون زده شود و به ریشه‌های عصب فشار وارد کند.

در هر نقطه ای از بدن احتمال بروز فتق دیسک کمر وجود دارد و دیسک کمر بیشتر در ناحیه کمر و گردن اتفاق می‌افتد

علائم دیسک کمر

مهم ترین علائم های دیسک کمر عبارتند از:

درد تیز و منتشر شونده و مداوم که گاهی اوقات با بی حسی و لرزش همراه است که از پایین کمر شروع شده و به سمت پایین پاها پیش می رود.
درد ، ضعف و بی حسی در کمر، پا، گردن، شانه، قفسه سینه و بازو
درد پایین کمر یا پا که با نشستن، سرفه و عطسه وخیم تر می شود.

درمان بدون جراحی دیسک کمر

   درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست برای کاهش درد  دیسک کمر می تواند از گرما و سرما، کشش، اولتراسوند یا محرک الکتریکی استفاده کند. همچنین حالت ها و ورزش مناسب برای کاهش درد را به شما نشان می دهد. با بهتر شدن درد، فیزیوتراپیست برنامه های توانبخشی را برای تقویت و استحکام ستون فقرات شروع می کند که می توانند کمر درد شما را بهبود بخشند.

 درمان دیسک کمر با طب سوزنی

مطالعات نشان داده اند که طب سوزنی می تواند به صورت کوتاه مدت درد کمر را بهتر کند. طب سوزنی یک روش درمانی سنتی چینی است که در آن سوزن های نازکی در نواحی ای که تصور می شود با اعضا یا سیستم های بدن در ارتباط هستند،  وارد پوست می شوند و در درمان دیسک کمر موثر است

 درمان دیسک کمر با ماساژ درمانی

ماساژدرمانی می تواند در درمان بیماران مبتلا به دیسک کمر مفید باشد.

  درمان دیسک کمر با مانیپولاسیون ستون فقرات

فن ماساژ و جابجایی ستون فقرات در بهبود کمردردهای حاد و دیسک کمر تا حدی موثر است اما در کمردردهای مزمن خیلی مفید نیست. این روش برای کسانی که سیاتیک دارند مناسب نیست پس قبل از استفاده از این روش با پزشک خود مشورت کنید.

 درمان دیسک کمر با یوگا

تکنیک های تنفس صحیح و حالات بدن در یوگا و آرامش عمیق ناشی از آن ممکن است عملکرد کمر و علائم و درد را درافراد مبتلا به دیسک کمر تا حدی کاهش دهد. با این حال بعضی از حرکات یوگا می تواند علائم  دیسک کمر را بدتر کند پس از حرکت هایی که سبب درد شما می شوند بپرهیزید.

 درمان دیسک کمر با گرما یا سرما

در ابتدا کیسه های سرد برای کاهش درد و تورم دیسک کمر استفاده می شود بعد از چند روز برای کاهش درد دیسک کمر و احساس راحتی ممکن است گرما به کار رود.

 درمان دیسک کمر با استراحت

درد مداوم و شدید فتق دیسک کمر ممکن است نیاز به یک یا دو روز استراحت مطلق داشته باشد. البته استراحت مطلق بیشتر از یک یا دو روز می تواند به دلیل ایجاد ضعف عضلات بهبود را به تاخیر بیاندازد.

 درمان دیسک کمر با اصلاح فعالیت

از انجام فعالیت هایی که علائم دیسک کمر شما را تشدید می کنند بپرهیزید مثل کشش های غلط و نا مناسب، خم شدن ها یا بلند کردن اشیا، استفاده از ماشین چمن زنی یا نشستن های طولانی مدت

برای آشنایی با پیشگیری از فتق دیسک کمر بر روی لینک کلیک کنید

منبع : شفا نیوز    پزشک شما

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ