آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

طب سوزنی و پارکینسون

-طب-سوزنی_0

تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

افراد با بیماری پارکینسون اغلب تجربه لرزش ،سفتی ماهیچه ها، اشکال در راه رفتن ، مشکلات تعادلی و حرکات آهسته دارند. این نشانه ها معمولا بعد از سن ۶۰ سالگی رخ می دهد، هر چند که برخی افراد با این بیماری جوانتر از ۵۰ سال هستند.

بیماری پارکینسون بیماری پیشرونده است، به معنی اینکه علائم و نشانه ها به مرور زمان بدتر می شوند. هر چند که بیماری پارکینسون در نهایت منجر به ناتوانی می شود، بیماری اغلب به صورت آهسته پیشرفت می کند.

از این گذشته ، برعکس دیگر بیماری های عصبی وخیم، بیماری پارکینسون درمان پذیر است. یکی از راه های درمان داروها هستند . دیگر راه کاشتن وسیله ای است که مغز را تحریک می کند. دیگر روش ها شامل جراحی می باشد. و این در حالی است که تحقیقات برای دیگر درمان ها ادامه دارد.

علائم شایع پارکینسون

لرزش ، به خصوص در حالت عدم حرکت اندام
سفتی عضلانی و کندی حرکت در کل بدن
راه رفتن نامتناسب به حالتی که پاها به زمین کشیده می شوند و فاصله پاها از هم بیشتر از حالت طبیعی است .
قامت خمیده
از بین رفتن حالت چهره
تغییرات صدا صدا ضعیف و بم می شود.
اختلال بلع ، آبریزش دهان
توانایی ذهنی تا مراحل پیشرفته بدون تغییر می ماند و در مراحل پیشرفته به آهستگی کاهش می یابد.
افسردگی ، عصبی بودن

 طب سوزنی و پارکینسون

طب سوزنی یک شاخه از طب سنتی چین می باشد.در طب سنتی چینی پارکینسون را یک بیماری بادی می دانند. بیماری های بادی به بیماری های گفته می شوند که دارای خصوصیات مثل باد باشند , یعنی یک دفعه شروع شده , در بدن بچرد و یک دفعه کاهش یافته و تمام شود.همانگونه که چنین خصوصیاتی را ما در لرزش های پارکینسونی می بینیم. بیشتر مقالات  علمی نوید دهنده آن هستند که طب سوزنی در کنار درمان های رایج می تواند کمک به درمان  پارکینسون کند و شاید از سرعت پیشرفت بیماری نیز بکاهداگر  درمان بیماری زود شروع گردد. ولی به عنوان  تنها روش درمان شناخته نمی شود.

منبع:سایت پزشکان ایران , سایت پزشکان بدون مرز , طب سوزنی

مقالات مرتبط

آرتروسکوپی

تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۹ آرتروسکوپی یک وسیله جراحی است که

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ