[sbu_post_image]

سردرد در افراد دلایل متفاوتی دارد.یکی از علل سردرد که در اکثر مواقع با سردرد میگرنی اشتباه می شود و بعضا بیماران تحت درمان سر درد با داروهای ضد میگرن حتی به مدت طولانی قرار میگیرند سر در ناشی از دیسک گردن و دردهای ناشی از گردن درد می باشد.در این نوع سردرد با توجه به ارتباط گردش خون سر با گردن و ارتباط سیستم عصب رسانی گردن با سر در اثر گرفتگی عضلات گردن بیمار احساس سردرد با شدت های کم متوسط و یا حتی شدید می گردد.این بیماران گاهی به عنوان میگرن شناسایی و درمان می شوند .در صورتی که با بررسی دقیق شرح حال معاینه فیزیکی و رادیوگرافی می توان به تشخیص رسید و با تجویز ورزش صحیح اصلاح وضعیت ایستادن نشستن خوابیدن اصلاح نوع فعالیت در محیط کار و خانه دارو درمانی منطقی به کار گیری روشهای طب فیزیکی برای اصلاح ساختار ستون فقرات گردنی  و انجام حرکت های ورزشی مناسب برای درمان دردهای گردن  و دیسک گردن  در صورت نیاز انجام جراحی  بر روی گردن بیمار بهبود یافته و این سر دردها از بین خواهد رفت.علت سردرد گردنی و تشخیص سردردهای ناشی از دردهای گردن به وسیله ی پزشک متخصص و انجام آزمایشات و رادیو گرافی و عکس برداری صورت می گیرد.

سردرد تنشی نوع دیگری از سردرد است. سردرد تنشی شایع‌ترین نوع سردرد است. این نوع سردرد می‌تواند باعث درد خفیف، متوسط یا شدید در ناحیه سر، گردن یا پشت چشم‌ها شود. درمان سردرد تنشی در کوتاه مدت بر درمان حمله‌های حاد و در بلند مدت بر پیشگیری از سردردهای دوره‌ای تمرکز دارد. عموماً، درمان کوتاه مدت این سردردها شامل تجویز دارو (عمدتاً مسکن‌ها) بوده و در درمان‌های بلند مدت آن‌ها، که جنبه پیشگیری دارند، هم از دارو و هم از روش‌های غیردارویی استفاده می‌شود.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب آسیب دیسک بین مهره ای گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سر درد ناشی از دیسک گردن مطالعه فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس