آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

سردرد ناشی از دیسک گردن

سردرد-و-میگرن9

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

 [sbu_post_image]

سردرد در افراد دلایل متفاوتی دارد.یکی از علل سردرد که در اکثر مواقع با سردرد میگرنی اشتباه می شود و بعضا بیماران تحت درمان سر درد با داروهای ضد میگرن حتی به مدت طولانی قرار میگیرند سر در ناشی از دیسک گردن و دردهای ناشی از گردن درد می باشد. در این نوع سردرد، به دلیل ارتباط بین گردش خون سر با گردن و ارتباط سیستم عصبی گردن با سر، بیمار احساس سردرد با شدت‌های کم تا متوسط و گاهی حتی شدید می‌کند که ناشی از گرفتگی عضلات گردن است. این بیماران گاهی به عنوان مبتلایان به میگرن تشخیص داده و درمان می‌شوند. با بررسی دقیق شرح حال، معاینه فیزیکی و استفاده از رادیوگرافی، می‌توان به تشخیص درست رسید. درمان این نوع سردردها شامل تجویز ورزش صحیح، اصلاح وضعیت بدن در حالت ایستاده، نشسته و خوابیده، تغییر نوع فعالیت در محیط کار و خانه، استفاده از داروهای مناسب و انجام روش‌های طب فیزیکی برای اصلاح ساختار استخوان گردن و انجام حرکات ورزشی مناسب برای درمان دردها و مشکلات دیسک گردن است. در صورت لزوم، انجام جراحی در منطقه گردن بیمار می‌تواند بهبودی و رفع سردردها را به همراه داشته باشد. علت سردرد گردنی و تشخیص سردردهای ناشی از دردهای گردن به وسیله ی پزشک متخصص و انجام آزمایشات و رادیو گرافی و عکس برداری صورت می گیرد.

سردرد تنشی نوع دیگری از سردرد است. سردرد تنشی شایع‌ترین نوع سردرد است. این نوع سردرد می‌تواند باعث درد خفیف، متوسط یا شدید در ناحیه سر، گردن یا پشت چشم‌ها شود. تمرکز در درمان سردرد تنشی به دو دوره زمانی، یعنی درمان کوتاه مدت حملات حاد و درمان بلند مدت با هدف پیشگیری از سردردهای دوره‌ای است. در درمان کوتاه مدت، معمولاً از داروها (به خصوص مسکن‌ها) استفاده می‌شود و در درمان بلند مدت که شامل جنبه پیشگیری است، هم از داروها و هم از روش‌های غیردارویی استفاده می‌شود.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب آسیب دیسک بین مهره ای گردن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سر درد ناشی از دیسک گردن مطالعه فرمایید.

مقالات مرتبط

ازون تراپی

تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ اوزون درمانی چیست؟ اوزن درمانی (ازن

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ