492611345202755191241

عوامل متعددی در روند بیماری آرتروز گردن موثرند. عواملی مثل جنسیت، نژاد، وراثت یا نحوه زندگی افراد. بیماری آرتروز گردن بیماری است که در آن سطح مفصل یا همان غضروف به شدت آسیب دیده و تا حد زیادی از بین رفته است، به همین جهت چرخش یا حرکت استخوان روی مفصل با درد شدید همراه است.

نشانه های آرتروز گردن

اغلب بيماران مبتلا به آرتروز گردن با درد و محدوديت حركتي ناحيه گردن مراجعه مي كنند .بسته به محل فشار ، ممكن است علائم محدود به اندام فوقاني باشند( بي حسي ، دردتير كشنده به شانه يا دست و خصوصا پشت سر و كاهش قدرت عضلاني ) ، يا اندام تحتاني را درگير كنند ( سفتي و اختلال در قدرت عضلانی پاها ، اختلالات حسی ، بی اختياری يا احتباس ادرار و مدفوع و بعضا علائم در هر چهار اندام مشاهده مي شوند .

برخي از سر دردها خصوصا سردردهاي نيز كشنده از پشت سر كه با حركات يا برخي وضعيت هاي خاص پديد مي ايند ، درد بين دو كتف و درد شانه ها نيز از جمله علائمی هستند كه مي توانند در اثر  آرتروز گردن مشاهده شوند و متأسفانه پاسخ كمتري به درمان مي دهند.

رفع آرتروز گردن

به منظور رفع آرتروز گردن، رعایت این موارد توصیه می گردد:

رفع آرتروز گردن با  استفاده از گردن بند طبی ولی در طولانی مدت راه مناسبی نیست و برای مدت بیش از چند روز موجب ضعیف شدن عضلات گردن می گردد .

رفع آرتروز گردن با تصحیح وضعیت بدن : شیوه نشستن، ایستادن، حالت قرار گیری در هنگام فعالیت.

برای رفع آرتروز گردن در هنگام سرفه یا عطسه به جلو خم نشوید و برعکس وضعیت بدنی خود را حفظ کنید و حتی سر و گردن خود را به عقب بکشید.

استفاده از پایه ای برای قرارگیری نوشته ها تا مرتبا در حین تایپ و… خم نشوید و رفع آرتروز گردن

رفع آرتروز گردن با انجام ورزش های گردن : ورزش گردن باعث تقویت عضلات گردن و افزایش انعطاف پذیری شده باعث تسهیل و تسریع تغذیه دراین ناحیه و رفع آرتروز گردن می گردد.

  • خواننده گرامی :

  • پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه “‘گردن درد” مطالعه فرمایید

حرکات کششی در درمان آرتروز گردن

آرتروز گردن؛روش های درمان

پیشگیری و درمان آرتروز گردن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس