درمان گیاهی دیسک کمر

هر انسان معمولاً 26 مهره در ستون فقرات خود دارد. مهره ها بوسيله صفحات انعطاف پذيري به نام ديسك بين مهره اي از يكديگر جدا مي شوند. در واقع هر فرد در حالت طبيعي داراي چهار ديسك كمر مي باشد و لذا وجود ديسك كمر بيماري محسوب نمي شود.

اگر بنا به دلايلي ديسك از قسمت عقبي خود دچار بيرون زدگي يا فتق شود، اين قسمت بيرون زده روي نخاع يا رشته هاي نخاع فشار وارد مي كند و سبب بروز درد در ناحيه كمر با انتشار به پاها مي شود.مردم به اصطلاح به اين بيماري ديسك كمر مي گويند كه البته اصطلاح درست آن فتق ديسك كمری مي باشد. اين بيماري، بيماري سياتيك نيز خوانده مي شود.

درمان گیاهی دیسک کمر

داروهای شیمایی تنها راه برای کاهش کمر درد و  درمان دیسک کمر شما نیستند با این حال اگر از دارو برای درمان کمر درد میخواهید استفاده کنید به خصوص داروهای شیمیایی با پزشک خود مشورت کنید.. روش های درمان درد طبیعی مثل درمان گیاهی  کمر درد  و دیسک کمرکه در آن بخش هایی از گیاه برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد نیز بین مردم برای تسکین درد به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. گفته می شود که بسیاری از گیاهان دارویی باعث کنترل درد و کاهش التهاب می شوند. 

  • خوردن اسفناج پخته براى درد کمر مفید است.
  • آب لیمو کمر درد را تسکین می دهد.
  • براى درد کمر ضماد نخود، داروئى مجرب است که باید آن را در محل درد گذاشت.
  • حلواى سوهان براى درد مفید است.
  • جوشاندهء عناب خشک به مقدار ٣٠ تا ۴٠ گرم در یک لیتر آب، براى درمان کمردرد مفید است.

به عنوان آخرین تجویز و شاید مهمترین درمان دردهای کمر و سیاتیک، مجدداً تأکید می شود پرهیز از استرس های روحی و مصرف آرام بخش های گیاهی مثل بادرنجبویه و بابونه در تسکین این نوع دردها و کوتاه نمودن طول درمان بسیار مؤثر و مفید است.

منبع: بیتوته , وبلاگ دکتر فروغ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس