آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان سردرد

167672

تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

 [sbu_post_image]

عمدتا سردردها بطور شایع به سه صورت بروز میکنند. سردرد تنشی و میگرن و سردرد خوشه ای یا کلاستر. اکثر سردرد ها از نوع تنشی بوده و غالبا و به اشتباه میگرن تلقی می گردند سردرد های نوع تنشی معمولا دو طرف سر را گرفته و حالت فشار دهنده دارند مانند اینکه بیمار کلاه تنگی را به زور بر سر خود کرده است.

یکی از روش های  درمان سردرد، بلوک عصب پس سری بزرگ می باشد. این عصب از مابین مهره های اول و دوم گردن خارج شده و به سمت پس سر رفته تا ناحیه پیشانی ادامه میابد. اختلال کارکرد این عصب می تواند موجب سردردی شود که از پس سر شروع شده تا پیشانی ختم می گردد. درمواقعی که اختلال کارکرد آن وجود دارد معمولا روی برجستگی پس سر دردی حس می شود که با فشار دادن تشدید می یابد.

بلوک یا انسداد این عصب روش  درمانی است که به منظور درمان سردرد انجام می شود. این روش سرپایی بوده و نیاز به جراحی نداشته و تنها با یک سوزن قابل انجام است. پس از انجام آن وضعیت بیمار تحت بررسی قرار می گیرد در صورتی که سردرد کاملا بهبود یافته باشد ادامه درمان با داروهای خوراکی انجام می گیرد چنانچه درد باقی مانده باشد با استفاده از رادیو فرکانس عصب مورد نظر تخریب می گردد و این درمان باعث بهبودی دائمی درد می شود

منبع: وبلاگ دکتر حیدریان

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ