آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

آب درمانی در درمان دیسک کمر

sg-aquatic-water-gym-in-pool

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

sg-aquatic-water-gym-in-pool

امروزه کمردرد و دیسک کمر یکی از شایعترین و متداولترین درد هایی است که بسیاری از افراد را در جوامع کنونی در گیر نموده است.در میان عموم کمر درد به گونه ای شایع می باشد که اکثر افراد جامعه قبل از انجام هر نوع پروسه تشخیصی؛مشکل خود را بیرون زدگی دیسک ستون فقرات و با نام دیسک خفیف عنوان می کنند.در حالیکه بیشتر این افراد در سن جوانی به سر برده و هنوز احتمال درگیری خودبخودی دیسک ستون فقرات آن ها نسبت به سنین بالاتر بسیار کمتر می باشد.

افراد جوان مخصوصا دختران وپسران دانش آموز و دانشجو بیشترین مشکلشان کوتاهی بافت نرم(عضلات،رباط و تاندون)نگهدارنده ستون فقرات بوده که در اثر بی تحرکی و یا حالتهای بسیار بد نشستن و بلند شدن و همینطور کفشهای نا مناسب و عوامل دیگری که در این مورد می توانند نقش داشته باشند.

روش آب درمانی دیسک کمر

هیدروتراپی به عنوان آب درمانی در گذشته  با توجه به خواص بسیار اب درمانی مورد توجه بوده و به فراوانی استفاده میشده است.شاید آسان ترین و راحت ترین وسیله ای که ورزشکاران ومردم برای رفع خستگی .کسالت و بدست آوردن آرامش و راحتی از آن استفاده می کنند آب باشد.

چند روش عملی جهت استفاده از آب استخر در هنگام کمر درد و راه رفتن در آب استخر

– در عمق های متوسط با راه رفتن در ۴ جهت بدن؛یعنی راه رفتن در داخل آب به سمت جلو وعقب وهمینطور راه رفتن از پهلوی راست به چپ و از چپ به راست در عرض استخر.

-شنا کردن آهسته وآرام بطوری که ستون فقرات تحت نیروی شناوری آب قرار بگیرد.

-استفاده از ماساژ آب گرم در جکوزی و بخار آب سونا.

منبع : برگ های سبز بهار    دکتر مغاری

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ