آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان دردهای ستون فقرات

2165_orig

تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲

2165_orig

بیش از ۳۰ استخوان که مهره نامیده می‌شوند،‌ روی هم قرار دارند و با یکدیگر ستون فقرات را می‌سازند.

درمان درد ستون فقرات

– درد حاد ستون فقرات اساسا ناشی از اسپاسم عضله یا کشیدگی رباط‌هاست،  معمولا این دردها حداکثر تا ۶ هفته طول می‌کشد که در بیشتر موارد با استفاده از مسکن‌هایی ساده همچون استامینوفن و ‌ایبوپروفن تسکین پیدا می‌کند.

– استفاده از گرما به صورت دوش آب گرم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یا حوله مرطوب (نه چندان داغ) در تسکین درد موثر است، همچنین در برخی از بیماران قرار دادن تکه‌های یخ یا یک حوله یخ‌زده که به دور آن حوله خشکی پیچیده شده است، می‌تواند از شدت درد بکاهد ولی نباید این موضوع را فراموش کرد که در صورت وجود درد شدید گردن یا بی‌حسی‌ای که به شانه‌ها انتشار پیدا می‌کند، باید ترجیحا به پزشک مراجعه و انجام ورزش‌های کششی را فراموش کرد.

– کاهش استرس‌های روانی تا حد بسیار زیادی در کاهش درد، عود و حتی پیشگیری موثر است و از جمله روش‌های پیشنهادی به منظور کاهش درد، انجام یک دم عمیق و نگه داشتن نفس به مدت چند ثانیه و بازدم به صورت کامل است، ولی در مورد کمر درد، استراحت در منزل به مدت یک تا ۲ روز می‌تواند بیمار را مجددا به فعالیت روزانه خود بازگرداند .

-نباید فراموش شود که فعالیت سنگین، برداشتن اجسام سنگین، خم شدن و پیچش کمر به صورت مکرر می‌تواند درد را بازگرداند. بنابراین حرکات نرمشی و ورزش‌های تقویت‌کننده عضلات کمر و شکم و آیروبیک پس از تسکین موقت درد حاد بایستی انجام شود.

منبع : بیتوته    کنجکاو

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ