آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درمان بی حسی انگشتان دست

n00223067-b

تاریخ ۵ آذر ۱۴۰۲

بی‌حسی در انگشتان، تا زمانی که به مراحل پیشرفته نرسیده باشد، با مراجعه به پزشک و انجام یکسری تمرینات ورزشی قابل درمان است.

در صورتی که بی‌حسی انگشتان دست به همراه خواب رفتن و درد همراه باشد، در موارد پیشرفته ممکن است نیاز به جراحی باشد. این مشکل به ویژه در انگشتان شست، سبابه و انگشت وسط زنان بیشتر مشاهده می‌شود و نیاز به درمان در مراحل ابتدایی دارد.

علایم این بیماری شامل ضعف یا بی‌حسی در یک یا هر دو دست، سوزش و خواب رفتن انگشتان، درد شدید به ویژه در ناحیه مچ دست، پخش شدن درد تا ناحیه آرنج، اختلال در حرکت انگشتان، کاهش قدرت حمل وسایل، مثل کیف دستی، و در موارد شدید، تحلیل رفتن و ضعف در بافت ماهیچه‌ای اطراف شست می‌شوند.

استفاده از حرکات ورزشی در آب، به ویژه باز و بسته کردن مچ دست، می‌تواند بهبود وضعیت مفاصل را تسریع بخشد و در درمان بی‌حسی انگشتان مفید باشد.

درمان بی‌حسی انگشتان

برای درمان این مشکل در مراحل ابتدایی، ممکن است از استفاده از آتل مخصوص و داروهایی مانند آسپرین و کورتون بهره برد. اما اگر این عارضه به مراحل پیشرفته تر رسیده باشد، بی حسی مداوم ایجاد می‌شود که تنها با درمان جراحی قابل رفع است. در این جراحی، کانال کوبیتال باز شده و عصب متضرر آزاد می‌شود.

منبع : دکتر حیدریان فوق تخصص درد تهران

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ