درمان بدون جراحی تنگی کانال نخاع کمر

74d7756b4d77d363b4a948b3c69eadf9

تنگی كانال نخاعی در حقیقت اصطلاحیست كه برای بیان باریك شدن بخش تحتانی مسیر عبور نخاع ( كانال نخاعی ) در ستون فقرات بكار می رود . جراحی تنگی کانال نخاعی کمر می تواند نسبی و یا كامل باشد . گر چه مواردی از تنگی كانال نخاعی از بدو تولد وجود دارند ، اما اغلب مبتلایان در سنین بالای پنجاه سال هستند و بر اثر تغییرات دژنراتیو و پیر شدن ستون فقرات به این بیماری مبتلا شده اند.

درمان بدون جراحی تنگی کانال نخاع کمر

گرچه این درمان ها فضای مورد نیاز عصب را برای آن بیشتر نمی کنند ولی بسیاری از بیماران با این درمان ها احساس راحتی بیشتر می کنند. مهمترین آن ها عبارتند از :

فیزیوتراپی : شامل انجام نرمش هایی برای افزایش قدرت انعطاف ستون مهره و افزایش قدرت عضلات شکم و عضلات اطراف ستون مهره

دارو های ضد التهاب : مثل بروفن یا سلکسیب با کاهش التهاب در اطراف عصب می توانند شدت علائم را کاهش دهند.

تزریق کورتیکوستروئید : با تزریق این داروها در اطراف نخاع به توسط پزشک معالج ممکن است التهاب کاهش پیدا کرده و درد و علائم حسی کمتر شوند.

   طب سوزنی : ممکن است در بعضی افراد درد و علائم را کاهش دهد.

مانیپولاسیون : ممکن است در بعضی افراد بتواند درد را کاهش دهد

تنگی کانال نخاع کمر به دلیل افزایش سن , پیر شدن ستون فقرات و دلایل دیگر ممکن است در برخی از افراد ایجاد شود و مشکلاتی را برای آنان به وجود بیاورد که این افراد می توانند با مراجعه به مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی وبا استفاده از بهترین روش های درمانی این مرکز تنگی کانال نخاع کمر را  به بهترین شکل درمان کنند و احساس خوب سلامتی را تجربه کنند.

منبع : ویستا    ایران ارتوپد

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ