آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

درد لگن (هیپ) و درمان با لیزر

3009_orig

تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۲

 [sbu_post_image]

درد لگن (هیپ) و درمان با لیزر

درد باسن که در پشت لگن احساس می‌شود، یک درد عمقی است که ممکن است به ران و یا کمر نیز انتشار یابد و موجب درد کمر شود. این درد می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. در برخی موارد، منشأ درد خود در بافت‌های لگن قرار دارد و در برخی دیگر، ممکن است درد از مناطق دیگری مانند ستون مهره به پشت لگن انتقال یابد.

شایعترین علل این درد عبارتند از:

  • درد سیاتیکی
  • سندروم پیریفورمیس
  • بورسیت ایسکیوگلوتئال
  • التهاب مفصل ساکروایلیاک

بیماری‌های مربوط به لگن که با استفاده از لیزر درمان می‌شوند، شامل آرتریت یا التهاب مفاصل لگن و بورسیت لگن (التهاب کیسه‌های کوچک پر از مایع در مفصل) می‌شوند. برخی بیماران دچار هر دو بیماری آرتریت و بورسیت مفاصل لگن هستند و برخی دیگر اعتقاد دارند که تعویض مفصل تنها راه درمان درد لگن است.

در اکثر موارد، بسیاری از بیماران پس از جلسه اولیه درمان با لیزر، بهبودی را احساس می‌کنند. همچنین، تعداد زیادی از بیماران پس از سه تا چهار هفته درمان با لیزر بهبود قابل توجهی را تجربه می‌کنند.

بورسیت تروکانتریک (التهاب بورسیت در ناحیه تروکانتر که در برجستگی بالای استخوان ران قرار دارد) نیز با استفاده از لیزر درمان می‌شود. برخی بیماران پس از مدت کوتاهی از درمان با لیزر، بهبودی را تجربه می‌کنند و برخی دیگر نیاز به جلسات بیشتری از لیزر درمانی دارند. به طور کلی، پاسخ بیماران به لیزر در حد مناسبی است.

منبع : ایران ارتوپد و لیزر درمانی شریعتی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ