آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

حرکات ورزشی مناسب آرتروز کمر

palm_031-l

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

palm_031-l

مجموعه تغییراتی است در مدت زمان طولانی که به صورت فرسایش و تخریبی در غضروف مفاصل ایجاد می شود و با درد، تورم، بزرگ شدن مفصل، وجود حساسیت و کاهش دامنه حرکتی همراه می باشد که در صورت مبتلا شدن مهره های ناحیه کمر عارضه آرتروز کمر به وجود می آید.

تمرینات حرکتی برای مبتلایان به آرتروز کمر

برای رفع درد آرتروز ستون فقرات  آرام و با ستون فقراتی عمود بر نشیمنگاه روی صندلی بنشینید. دست‌ها را روی کاسه زانو قرار دهید و با فشار آرام به سمت داخل، عضلات باسن و شکم را تنگ کنید تا گودی کمر و فشار نرمی را در آن احساس کنید. سپس کتفها را به عقب ببرید، سر خم نباشد و نفس عمیق بکشید و بازدم کنید. در این حالت حدود ۱۵ ثانیه بمانید. این تمرین را سه بار در سه نوبت در طول روز تکرار کنید.

بنشینید و با ستون فقراتی عمود بر نشیمنگاه قرار بگیرید. سپس دستها را به عقب ببرید و کتفها را به سمت عقب و به سوی یکدیگر فشار دهید. کتفها را حدود ۵ ثانیه نگه دارید و سپس آنها را به سمت جلو و بالا ببرید. سرتان را به سمت بالا بگیرید و با فشار آرام به عضلات باسن و شکم فشار دهید تا گودی کمر و فشار نرمی را احساس کنید. این تمرین را سه بار تکرار کنید و در سه نوبت در طول روز انجام دهید.

در نقطه‌ای در استخر ایستاده و آب تا زیر سینه شما برسد. سپس دستها را بالا ببرید و در حالی که بدن ثابت است، دستها را به چرخش از عقب به جلو به دور محور شانه بچرخانید. این حرکت را چند بار تکرار کنید.

در نقطه‌ای در استخر ایستاده و آب تا زیر شکم شما برسد. سپس بدن را تا حدی خم کنید که یک زاویه ۹۰ درجه به وجود آید. در این حالت، باسن را به سمت چپ و راست به صورت نیم دایره چرخانید.

 

منبع : هر چی که می خوای

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ