حركاتي براي تقويت آرنج

حركاتي براي تقويت آرنج

حركاتي براي تقويت آرنج

مفصل آرنج يكي از قسمت‌هاي مهم بدن است كه دچار آسيب‌هاي متعددي مي‌شود. به همين علت بايد سعي كنيد آرنج‌هاي قوي و ورزيده‌اي داشته باشيد تا احتمال آسيب‌ديدگي را به حداقل برسانيد.

از جمله آسیب هایی كه مفصل آرنج را درگیر می كند، التهاب در سمتی از آرنج است كه به بدن نزدیك تر است. این قسمت محل اتصال سه عضلاتی است كه به خم كردن مچ كمك می كند.افرادی كه اجسام سنگین را پرتاب می كنند، بیشتر دچار چنین حالتی می شوند. در این حالت این سمت آرنج دردناك شده و گاهی تورم و احساس درد با لمس نیز مشاهده می شود. از حركات زیر می توانید برای تقویت آرنج و بهبود حالت فوق استفاده كنید.

حركت اول: تا جایی كه می توانید مچ دست خود را خم كنید. سپس آن را تا جای ممكن باز كنید. این حركت را 3 نوبت و هر نوبت 10 بار تكرار كنید.

 

حركت دوم: آرنج خود را 90 درجه خم كنید. كف دست خود را به بالا چرخانده و 5 ثانیه نگه دارید. حال كف دست خود را به سمت زمین چرخانده و 5 ثانیه نگه دارید. دقت كنید كه نباید زاویه آرنج شما از 90 درجه بیشتر شود.

حركت سوم: یك چكش را در دست بگیرید و آرنج خود را 90درجه خم كنید. به آرامی دست خود را بچرخانید طوری كه یك بار كف دست شما روبه پایین و بار دیگر روبه بالا قرار گیرد. این حركت را نیز 10 بار و 3 نوبت در روز انجام دهید.

حركت چهارم:یك قوطی نوشیدنی را طوری در دست بگیرید كه كف دست شما روبه پایین قرار گیرد. مچ خود را به آرامی به سمت بالا خم كنید و سپس به حالت اولیه برگردانید. این حركت را 10 بار و 3 نوبت در روز انجام دهید. می توانید به مرور به وزن جسمی كه در دست می گیرید بیفزایید.

 منبع: وبلاگ دکتر فروغ

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ