آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

حرکاتی برای تقویت آرنج

حركاتي براي تقويت آرنج, ورزش مخصوص تقویت آرنج

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

حرکاتی برای تقویت آرنج
حرکاتی برای تقویت آرنج

مفصل آرنج یکی از قسمت‌های مهم بدن است که دچار آسیب‌های متعددی می‌شود. به همین علت باید سعی کنید آرنج‌های قوی و ورزیده‌ای داشته باشید تا احتمال آسیب‌دیدگی را به حداقل برسانید.

از جمله آسیب هایی که مفصل آرنج را درگیر می کند، التهاب در سمتی از آرنج است که به بدن نزدیک تر است. می‌توانید از حرکات زیر برای تقویت آرنج و بهبود حالت فوق استفاده کنید. این قسمت محل اتصال سه عضله است که به خم کردن مچ کمک می‌کند. افرادی که اجسام سنگین را پرتاب می‌کنند، بیشتر دچار این حالت می‌شوند. در این حالت، سمت آرنج دردناک می‌شود و گاهی تورم و احساس درد با لمس نیز مشاهده می‌شود.

حرکت اول: تا جایی که می توانید مچ دست خود را خم کنید. سپس آن را تا جای ممکن باز کنید. این حرکت را ۳ نوبت و هر نوبت ۱۰ بار تکرار کنید.

 

حرکت دوم: آرنج خود را به زاویه ۹۰ درجه خم کنید. کف دست خود را به سمت بالا چرخانده و آن را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. سپس کف دست خود را به سمت زمین چرخانده و آن را نیز به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. توجه داشته باشید که زاویه آرنج شما نباید بیش از ۹۰ درجه باشد.

حرکت سوم: یک چکش را در دست بگیرید و آرنج خود را به زاویه ۹۰ درجه خم کنید. به آرامی دست خود را بچرخانید، به طوری که یک بار کف دست شما به سمت پایین و بار دیگر به سمت بالا قرار گیرد. این حرکت را نیز ۱۰ بار و ۳ بار در روز انجام دهید.

حرکت چهارم: یک قوطی نوشیدنی را در دست بگیرید و کف دست شما را به سمت پایین قرار دهید. مچ خود را به آرامی به سمت بالا خم کنید و سپس به حالت اولیه برگردانید. این حرکت را ۱۰ بار و ۳ بار در روز انجام دهید. به تدریج می‌توانید وزن جسمی که در دست می‌گیرید را افزایش دهید.

منبع: وبلاگ دکتر فروغ

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ