آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

توانبخشی سکته مغزی

107526_1

تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

سکته مغزی  شایعترین علت ناتوانی می باشد با برنامه ریزی دقیق و توانبخشی تخصصی می توان پس از سکته مغزی به زندگی باز گشت غالبا نگرانی بیماران سکته مغزی از زندگی با وابستگی به دیگران است .در صورتیکه توانبخشی بیماران سکته مغزی در زمان مناسب شروع شود بیمار می تواند امید وار باشد که بدون وابستگی به دیگران به زندگی خود ادامه دهد و از زندگی خود لذت ببرد.

لذا باید توجه داشت که زمان در سکته مغزی بسیار مهم است .در شرایط حاد ۶ ساعت اول پس از سکته مغزی بسیار بااهمیت است در صورتیکه قبل از شش ساعت از سکته مغزی درمان شروع شود درمان با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.پس از مرحله حاد و رسیدن بیمار به شرایط نسبتا پایدار برنامه توانبخشی برای بیمار حیاتی است .

توانبخشی بیماران سکته مغزی باید به طور صحیح و با گروه توانبخشی انجام شود. توانبخشی بیماران سکته مغزی شامل کاردمانی فیزیوتراپی گفتار درمانی مددکاری اجتماعی روانکاوی و…. می باشد که طبق برنامه متخصص طب فیزیکی و توانبخشی انجام می شود .

درمان سکته مغزی با کار تیمی و با برنامه ریزی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بطور صحیح قابل انجام می شود.مهمترین مشکلات بیماران سکته مغزی اسپاستیسیتی عضلات ،ناتوانی در حرکت دست و پا افتادگی شانه عدم کنترل ادرار و یا مدفوع ،درد بعداز سکته و اختلالات خواب می باشد .که هر کدام از این مشکلات نیاز به توجه ویژه دارد .عورارض ناشی ازافتادگی شانه با استفاده از اسپلینت مخصوص شانه و ورزش درمانی و دارو درمانی صحیح قابل درمان و پیشگیری است.

منبع

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ