آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

تاثیر ماساژ درمانی در درمان تنگی کانال نخاع

product4106

تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۲

product4106

تنگی کانال نخاع عارضه ای است که بیشتر در میانسالی بروز می کند اما به علت مراجعه دیر هنگام بیماران اغلب در دوران سالمندی تشخیص داده می شود و معمولا در بسیاری از افراد با روش های بدون جراحی درمان شده و لازم به جراحی تنگی کانال کمری نمی باشد.

وظیفه کانال نخاع، حفاظت از نخاع و ریشه‌های عصبی است. اگر کانال نخاع در مناطق گردنی، پشتی یا کمری به میزان خاصی باریک شود (با توجه به میزان باریکی که ایجاد شده است)، ممکن است برای بیمار مشکل ساز باشد. این تنگی می‌تواند نسبی یا کامل باشد. بسیاری از افراد بدون علامتی هستند، تا زمانی که علل دیگر باعث افزایش فشار بر نخاع شده و تنگی را تشدید کنند.

ماساژ درمانی تنگی کانال نخاع

ماساژ درمانی به عنوان روشی غیرجراحی برای درمان تنگی کانال کمری از سال‌ها قبل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر، اگر به ماساژ نیاز یا تمایل دارید، می‌توانید از بین بیش از ۸۰ روش مختلف ماساژ با فشارها، حرکات و تکنیک‌های متنوع، یکی را انتخاب کنید. تمامی این روش‌ها شامل فشار، مالش و دستکاری ماهیچه‌ها و بافت‌های نرم بدن با استفاده از دست و انگشتان هستند. گاهی اوقات از ساعد، آرنج یا پاها نیز برای انجام ماساژ استفاده می‌شود.

آگاهی افراد درباره تأثیر مثبت ماساژ بر سلامت بدن روز به روز بیشتر می‌شود. افراد از بین روش‌های مختلف ماساژ درمانی، یک روش را برای کاهش علائم، بهبود جراحات، کمک به درمان بیماری خاص و بهبود کلی تندرستی خود انتخاب می‌کنند. ماساژ درمانی نه تنها به بهبود دردهای مزمن کمر، تنگی کانال نخاعی کمک می‌کند، بلکه تأثیر مفید و قابل ملاحظه‌ای در بهبود فعالیت‌های فرد دارد.

افرادی که با این روش درمان می‌شوند ظرف فقط ۶ ماه می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را به خوبی انجام دهند و عملکردهایشان بهبود پیدا می‌کند.

جهت آشنایی با ورزش های مناسب تنگی کانال نخاع اینجا کلیک کنید

منبع : سلامت نیوز   تو با تو    دکتر واحدی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ