تاثیر ماساژ درمانی در درمان تنگی کانال نخاع

product4106

تنگی كانال نخاع عارضه ای است كه بیشتر در میانسالی بروز می كند اما به علت مراجعه دیر هنگام بیماران اغلب در دوران سالمندی تشخیص داده می شود و معمولا در بسیاری از افراد با روش های بدون جراحی درمان شده و لازم به جراحی تنگی کانال کمری نمی باشد.

کانال نخاع وظیفه حفاظت از نخاع و ریشه های عصبی را به عهده دارد. در صورتی که کانال نخاع از میزان خاصی در هر یک از محل های نخاع گردنی، پشتی یا کمری باریک تر باشد (بسته به میزان باریکی که ایجاد شده) می تواند برای بیمار مشکل ساز باشد. این تنگی می تواند نسبی و یا کامل باشد.بسیاری ازافراد بدون علامت هستند، تا اینکه علت های دیگر باعث فشار بیشتر بر نخاع شده و تنگی را تشدید کنند.

ماساژ درمانی تنگی کانال نخاع

سالیان متمادی است که از ماساژ درمانی در درمان بدون جراحی تنگی کانال کمری  استفاده می‌شود. امروزه، اگر به انجام ماساژ احتیاج یا تمایل داشته باشید، می‌توانید از میان ۸۰ شیوه مختلف ماساژ با فشارها، حرکات و تکنیک‌های گوناگون یکی را انتخاب نمایید. تمام این روش‌ها عبارتند از فشار، مالش و دستکاری ماهیچه‌ها و دیگر بافت‌های نرم بدن به وسیله دست و انگشتان. گاهی اوقات از ساعد، آرنج یا پاها نیز استفاده می‌شود.

روز به روز افراد بیشتر و بیشتری تأثیر مثبت ماساژ بر سلامت بدن را درک می‌کنند. افراد از میان روش‌های مختلف ماساژ درمانی یکی را انتخاب می‌کنند تا علائم را از بین برده، جراحات خود را بهبود بخشند، به درمان بیماری خاصی کمک کرده و به طور کلی تندرستی خود را بهبود بخشند.ماساژ درمانی نه تنها به بهبود کمردردهای مزمن و تنگی کانال نخاعی کمک می‌کند بلکه در بهبود فعالیت‌های فرد نیز تاثیر مفید و قابل ملاحظه دارد.

افرادی که با این روش درمان می‌شوند ظرف فقط ۶ ماه می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را به خوبی انجام دهند و عملکردهایشان بهبود پیدا می‌کند.

جهت آشنایی با ورزش های مناسب تنگی کانال نخاع اینجا کلیک کنید

منبع : سلامت نیوز   تو با تو    دکتر واحدی

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ