آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

بهترین درمان دیسک کمر

سیاتیک8

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

سیاتیک8

فتق دیسک کمر  یکی از شایع‌ترین مشکلات سیستم عصبی است که باعث ایجاد اختلال در عملکردافراد شده و کیفیت زندگی آن ها  را تحت تاثیر قرار می‌دهد.  بیرون زدگی هسته قاعده‌ای و زواید دیسک کمر باعث ایجاد فشار بر روی نخاع و رشته‌های عصبی شده و درد شدید  در کمر ایجاد می‌کند.

 درمان دیسک کمر

اگر بیمار مبتلا به دیسک کمر علایم عصبی واضحی ندارد و اختلال‌های انگشتان حرکتی پا و مشکلات اسفنکتری و ادراری هم ندارد بیمار اورژانسی نیست و درمان  دیسک کمر بسیار راحت است و شامل تمرین‌های کششی یا بستن کمربندهای مخصوص است تا بتوان کشش لازم را در ناحیه کمر ایجاد کرد.

برای درمان دیسک کمر داروهای مسکن  هم تجویز می‌شود ولی بیماران  مبتلا به دیسک کمر باید به طور مرتب کنترل شوند تا مطمئن شویم بیماری دیسک کمر پیشرفت نمی‌کند.

گاهی لازم است بیماران  مبتلا به دیسک کمر استراحت کنند. استراحت بیمار تا زمانی است که التهاب برطرف شود. فشار دیسک کمر به عصب باعث تورم عصب می‌شود و التهاب ایجاد می‌کند.

برای کاهش التهاب  دیسک کمر توصیه می‌شود بیمار به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت یا حداکثر ۷ تا ۱۰ روز همراه با تمرینات کششی استراحت کند ولی استراحت طولانی‌مدت را به هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنیم چون باعث ضعف عضلات می‌شود.

در صورت فشار روی ریشه عصب و پیشرفت بیماری دیسک کمر ، شاید عمل جراحی لازم شود

در صورتی که بیمار به موقع برای درمان دیسک کمر اقدام نکند حتی در صورت عمل جراحی دیسک کمر ممکن است نتیجه مطلوبی حاصل نشود و متاسفانه مشکلات ادراری و اسفنکتری برای بیمار به وجود آید.

این مرحله از بیماری دیسک کمر معمولا علامت خوبی نیست و به‌تدریج پاها ضعیف می‌شوند و شاید هیچ موقع حالت طبیعی و اولیه خود را پیدا نکنند.

در بسیاری از موارد نیز بیمار با درمان  دیسک  کمربه وسیله لیزر از جراحی سنگین نجات پیدا می‎کند که در مرکز توانبخشی وطب فیزیکی دکتر فرخانی  برای درمان دیسک کمر از روش لیزر درمانی نیز استفاده می شود

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ