یکی از روش های کم کردن درد های ناشی از دیسک گردن استفاده از یک بالش مناسب به هنگام خواب و اصلاح وضعیت خوابیدن در افراد مبتلا به دیسک گردن  و گردن درد می باشد انتخاب بالش مناسب برای  خوابیدن در درمان دیسک گردن نقش مهمی دارد. اکثر افراد بیشترین زمان خواب در یک حالت ثابت  می خوابند. تحقیقات نشان داده که بیشترین وضعیت در حالت خوابیدن به پهلو است. بعد از آن خوابیدن به پشت و در آخر خوابیدن به شکم است. در هر وضعیت بالش به نحوی باید باشد که امتداد ستون فقرات حفظ شود. مثلا در فردی که به پهلو می خوابد بالش کوتاه ، باعث خم شدن گردن به یک سمت و ایجاد دیسک گردن و آرتروز گردن می شود.
خوابیدن به روی  شکم بدترین نوع خوابیدن است.  این نوع  خوابیدن میتواند باعث سردرد، دیسک گردن ، درد کمر و مشکلات دیگر در افراد شود. درصورتی که فرد نمی تواند این عادت را ترک کند باید زیر سر یک بالش  کوتاه و در زیر شکم نیز یک بالش  قرار دهد.در فردی که به پشت می خوابد باید گردن زاویه حدود 15 درجه خم شدن به جلو(به سمت سینه)  باشد.برای پیشگیری از دیسک گردن خوابیدن به روی شکم توصیه نمی شود. اما اگر فردی به این نوع خوابیدن عادت دارد باید بالش  زیر سر کوتاه داشته باشد و یک بالش  هم زیر شکم قرار دهد.در آخرین تحقیقات بر روی بالش مناسب برای دیسک گردن نشان داده شده که بالش پر و در درجه بعد بالشهای هوشمند برای بیماران دچار دیسک گردن همراه با افزایش درد و کاهش احساس راحتی می باشند. نشان داده شده که بالش های از جنس لاتکس کمترین درد و بیشترین راحتی را در بیماران مبتلا به دیسک گردن همراه داشته اند.
اگر فردی دچار دیسک گردن شود، بهتر است با یک متخصص طب فیزیکی مشورت کند اما بطور کلی بالش کوتاه باعث درد در مهره های گردن می شود. افراد مبتلا به دیسک گردن که دست خود را زیر سر می گذارند ممکن است این عادت بعلت کوتاهی بالش باشد. گذاشتن دست زیر سر می تواند باعث فشار به عصب دست و خواب رفتگی و گزگز انگشتان شود. . استفاده از بالش  مناسب  در کنار سایر اقدامات طب فیزیکی برای دیسک گردن می تواند به درمان این نوع سردرد ناشی از دیسک گردن کمک کند. در مورد نحوه ی صحیح خوابیدن و نوع بالش استاندارد و طبی مناسب برای خواب باید با یک متخصص طب فیزیکی مشورت نمود تا راهنمایی های لازم را در این موارد انجام دهد.استفاده از بالش های طبی و استاندارد که در بازار وجود دارند در درمان دیسک گردن و دردهای ناشی از ان ودیگر ناراحتی های گردن کمک زیادی می کند.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بالش مخصوص دیسک گردن مطالعه فرمایید.

1- درمان دیسک گردن

2-درمان بدون جراحی دیسک گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ