آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

اسپوندیلوز گردنی و علائم آن

سردرد-و-میگرن

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

Fajdalom_termeszetes_csillapitasa

ستون فقرات هم مثل هر ساختمان دیگر بطور طبیعی در معرض تغییرات ناشی از افزایش سن است اما برخی مسائل مثل حرکات بیش از حد یا نادرست و سوانح رانندگی که باعث خمیدگی ناگهانی سر به جلو و سپس عقب می شوند ( Wiplash ) ، کارهای سنگین ، حمل وسایل و اشیاء روی سر (که در روستاها شایع است) ، بیماری های مادرزادی و … سرعت و شدت پیدایش این تغییرات را بیشتر می کنند.

علائم اسپوندیلوز گردنی( آرتروز گردن)

بسته به محل فشار ، ممکن است علائم فقط در اندام های فوقانی دیده شوند (بی حسی، درد تیر کشنده به شانه یا دست و خصوصا پشت سر و کاهش قدرت عضلانی) ، یا اندام های تحتانی را نیز درگیر کنند (سفتی و اختلال در قدرت عضلانی پاها، اختلالات حسی ، بی اختیاری یا نگه داشتن ادرار و مدفوع) و در بعضی موارد هم، علائم در هر چهار اندام مشاهده می شوند.

برخی از سردردها خصوصا سر دردهای تیر کشنده از پشت سر که با حرکات یا بعضی وضعیت های خاص پدید می ایند ، درد بین دو کتف و درد شانه ها نیز از جمله علائمی هستند که می توانند در اثر آرتروز مشاهده شوند و متأسفانه پاسخ کمتری به درمان می دهند.

تشخیص اسپوندیلوز گردنی( آرتروز گردن)

برای بررسی و تأیید تشخیص آرتروز گردن می توان از عکس رادیوگرافی ساده در چهار جهت ، سی تی اسکن و MRI استفاده کرد که هر یک ارزش خاص خود را دارند .

جهت آشنایی با ورزش درمانی اسپوندیلوز گردنی اینجا کلیک کنید

منبع : تاجیکی نیوز

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ