آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

استرس و کمردرد

pishgiri

تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

 

pishgiri

کمردرد مشکلی شایع است. کمردرد یکی از شایع ترین دلایلی است که مردم به پزشک مراجعه کرده یا کارشان را از دست می دهند.

بسیاری از افراد کمردرد را گاهی در زندگی شان تجربه کرده‌اند. اما در خیلی از موارد می توان از آن اجتناب کرد. کمردرد ممکن است ناشی از وضعیت بد نشستن، ضعف عضلانی شکم یا کمر و کشیدگی ناگهانی عضلات باشد.

اگر خوشبینانه به قضیه نگاه کنیم، با انجام برخی از اقدامات می توان از اغلب کمردردها پیشگیری نموده یا شدت آن ها را کاهش داد.

در صورتی که این اقدامات پیشگیرانه موثر واقع نشود، درمان های خانگی ساده و فعالیت های بدنی مناسب اغلب طی چند هفته کمردرد شما را بهبود بخشیده و تا مدت طولانی تاثیر آن باقی خواهد ماند. جراحی به ندرت کمردرد را درمان می کند

علل کمردرد

کمر درد ناشی از کشیدگی ماهیچه ای یا رباط های کمر

عفونت ستون فقرات و کمردرد

تومورهای ستون فقرات و کمردرد

عوامل کمردرد

همه افراد، حتی کودکان و نوجوانان، نیز ممکن است به کمردرد دچار شوند. اگرچه اضافه وزن، ورزش نکردن و بلند کردن اجسام به شیوه نامناسب اغلب به بروز کمردرد منجر می شود.

اما تحقیقات انجام شده در مورد عوامل خطر احتمالی هنوز پاسخ درستی به این پرسش نداده است.

افراد دارای مشکلات روانی خاص مانند افسردگی و اضطراب در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کمردرد هستند، با این حال دلایل افزایش خطر مشخص نیست.

استرس و کمردرد

تحقیقات جدید  نشان داده است که استرس و فشارهای عصبی باعث ابتلا به کمر درد می‌شوند.

استرس و فشار عصبی از عواملی هستند که به ابتلای افراد به کمر درد  منجر می‌شوند.

پیشگیری از کمردرد با کاهش استرس

 افراد مبتلا به کمردرد تا حد امکان خود را از تنش و استرس دور کرده و به طور منظم ورزش کنند زیرا ورزش کردن شدت استرس را کاهش داده و عضلات کمر را تقویت می‌کند و باعث پیشگیری از کمردرد می شود

در مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی از بهترین , پیشرفته ترین , جدید ترین روش ها و توسط بهترین متخصص درمان کمردرد در اصفهان (بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان) برای درمان کلیه بیماران مبتلا به کمردرد شدید استفاده می شود  که هدف  درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت  کلیه بیماران عزیز می‌باشد.

در این زمینه مطالعه کنید…

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ