آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

احساس برق گرفتگی در اندام فوقانی

616_orig

تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۲

 [sbu_post_image]

احساس برق گرفتگی در شانه و دست معمولاً حالتی است که در ورزشکارانی که ورزش های بسیار پرتحرک را انجام میدهند دیده میشود. ورزشکار بدنبال آسیبی که موجب کشش اعصاب در ناحیه گردن و شانه میشود احساس میکند یک شوک الکتریکی به اندام فوقانیش وارد کرده اند.

267 2

بیمار عموماً به طور فوری با گزگز و بی‌حسی، احساس گرما و ضعف در اندام فوقانی مواجه می‌شود. این احساس معمولاً تنها چند ثانیه یا چند دقیقه ادامه دارد و در کمتر از ده درصد موارد ممکن است چند روز نیز ادامه یابد. مکانیسم این وضعیت به این صورت است که سر بیمار به شدت به یک طرف خم می‌شود و این وضعیت منجر به خم شدن گردن و کشیده شدن عصب‌های گردنی می‌شود. در طی فعالیت‌هایی مانند کشتی گیری یا فوتبال، ممکن است بیمار با برخورد کردن به سر خود با زمین، این وضعیت را تجربه کند.

 

درمان گزگز و بیحسی اندام فوقانی

ورزشکار باید تا زمانی که درد دارد، ادامه ورزش را متوقف کند. اگر درد گردن یا احساس ضعف در اندام فوقانی دارد، باید به پزشک مراجعه کند. در صورتی که مشکل برای چند روز ادامه دارد، استفاده از خدمات فیزیوتراپی می‌تواند مفید باشد و باید تلاش کند تا تمرینات کششی و تقویتی گردن را انجام دهد. در صورتی که به طور متکرار با این وضعیت مواجه شوید، استفاده از یک پد ویژه برای شانه می‌تواند در حین ورزش به شما کمک کند.

منبع : ایران ارتوپد

مقالات مرتبط

آرتروز زانو , درمان آرتروز زانو

آرتروز زانو

تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹  آرتروز چیست و چه بخش‌هایی از بدن

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ