آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

آب درمانی

آب درمانی

تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲

آب درمانی
آب درمانی

در گذشته، آب درمانی به خاطر خواص بی‌نظیر آن توسط ایرانیان باستان، یونانیان و مصریان استفاده می‌شد. آب احتمالاً آسان‌ترین و راحت‌ترین وسیله‌ای است که ورزشکاران و مردم برای رفع خستگی، کسالت و به دست آوردن آرامش و راحتی از آن استفاده می‌کنند. مثلاً پس از ورزش و مسابقه یا پس از انجام کارهای سنگین، حمام گرم با آب تقریباً یک روال طبیعی و عادی است که تمام بازیکنان و افراد، با آگاهی یا بی‌آگاهی، از آن استفاده می‌کنند.

آب درمانی یک روش محبوب است و بر خلاف بسیاری از روش‌های دیگر با رفع خستگی عضلانی ورزشکاران همراه است. در این روش، ورزشکار یا فرد مصدوم می‌تواند فعالیت‌های مختلفی در آب انجام دهد. این حرکات شامل راه رفتن‌های متنوع و گوناگون برای درمان و تسکین انواع بیماری‌ها و مشکلات مختلف استفاده می‌شود، بسته به نوع و شدت هر بیماری. مربیان با تجربه و آموزش دیده می‌توانند برنامه‌های مختلفی برای تسکین و بهبود درد ارائه دهند، و در انتها می‌توانیم چند نمونه از این برنامه‌ها را مرور کنیم، که شما نیز می‌توانید با تأیید و نظارت مربی از آنها استفاده کنید.

در حال حاضر، آب درمانی در بسیاری از استخرها در حال گسترش است و در ایران نیز مراکز درمانی آبی فراوانی در دل کوهستان‌ها و جنگل‌ها وجود دارد. در نهایت، مراکزی که معرفی خواهم کرد.

با تمام مزایای آب درمانی، باید گفت که با داشتن شناخت و آگاهی از تأثیرات فیزیولوژیکی و درمانی آب، می‌توان به آسانی و راحتی از آن استفاده کرد. هیدروتراپی یا آب درمانی، شاید بتواند تأثیر خود را در امروزه به دکتر جان فلویر انگلیسی نسبت داد. استفاده از آب در موارد درمانی و رفع خستگی در ورزشکاران و به دست آوردن آرامش جسمانی و روحانی، قدمتی بسیار قدیمی دارد که معادل قدمت زندگی بشر است.

مزایا و خصوصیات استفاده از آب درمانی برای تسکین دردها و آفرینش آرامش یعنی در موارد درمانی و رفع خستگی در ورزشکاران و به دست آوردن آرامش جسمانی و روحی متعدد است.
در دسترس بودن آن برای همه .ارزان بودن نسبت به روشهای دیگر .اندازه گیری درجه حرارت اب به آسانی سبک شدن وزن بدن در آب و عامه پسند بودن آن برای همه از جمله مزایای اب درمانی است.

منبع : هیدروتراپی و آب درمانی

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ