راه های درمان بیرون زدگی دیسک کمر

بیرون-زدگی-دیسک-کمر+درمان

بیرون زدگی دیسک کمر علتی شایع برای درد اندام تحتانی و کمر درد مزمن و عود کننده است . خطر بیرون زدگی دیسک کمر در کسانی که افزایش وزن دارند بیشتر است.

احتمال بیرون زدگی دیسک کمر  با افزایش سن بیشتر می شود. یعنی گاهی به دلایل نامشخص یکی از اجزا بین ستون مهره ای از جای خودش بیرون می زند  و به کانال عصبی اطراف فشار می آورد ممکناست  عصب سیاتیک یکی از اعصابی باشد که تحت فشار قرار می گیرد

روش های درمان بیرون زدگی دیسک کمر

3روز استراحت مطلق و درمان بیرون زدگی دیسک کمر

درمان بیرون زدگی دیسک کمر با 2 هفته استراحت شامل کمتر نشستن و کمتر ایستادن. (چون دو حرکت نامبرده فشار داخل دیسک را افزایش داده و موجب افزایش بیرون زدگی دیسک کمر می شود.)

انجام 10 الی 20 جلسه فیزیوتراپی برای  درمان دیسک کمر  که 10 جلسه اول هر روز و 10 جلسه دوم یک روز در میان باشد.

همزمان با 10 جلسه دوم  فیزیوتراپی دیسک کمر هفته ای 2 بار پیاده روی درآب و استفاده از سونا برای درمان بیرون زدگی دیسک کمر توصیه می شود که بهتر است تا 2 ماه ادامه پیدا کند. بعد ازآن هم پیاده روی در آب حداقل هفته ای یک بار در برنامه بیمار مبتلا به دیسک کمر  قرار داشته باشد.

تمرینات ورزشی توصیه شده توسط پزشک متخصص درمان دیسک کمر(متخصص طب فیزیکی و توانبخشی) و  فیزیوتراپیست، بهتر است در تمام مدت زندگی انجام گردد.

پیشگیری از بیرون زدگی دیسک کمر

می بایستی  تمام مواردی که باعث پیشگیری از ایجاد  بیرون زدگی دیسک کمر می شود را رعایت کنید؛ از جمله ورزش کردن، کاهش وزن، عدم بلند کردن اجسام سنگین و هول دادن اجسامی مانند اتومبیل.

برای پیشگیری از بیرون زدگی دیسک کمر ورزش ملایم روزانه داشته باشید تا بدنتان همیشه در فرم ایده آل قرار گیرد و عضلات وضعیت طبیعی را حفظ نمایند و استخوان ها دچار پوکی نشوند.

رعایت این موارد باعث می شود فشار بر روی دیسک های مختلف از جمله دیسک کمر، دیسک گردن و سایر قسمت ها وارد نشود.

مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی مفتخر است که با استفاده از پیشرفته ترین و بهترین و جدید ترین روش ها  تا کنون درمان های موفقی را در اختیار کلیه بیماران عزیز از جمله  مبتلایان به دیسک کمر قرار داده است.

  • آشنایی بیشتر....

جهت آشنایی  بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله لیزر درمانی دیسک کمر
مطالعه مقاله علت بیرون زدگی دیسک کمر
مطالعه مقاله ورزش های مناسب برای دیسک کمر

بی کلک   آوای لاله زرد

دکتر علی فرخانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
اصفهان.خیابان شمس آبادی.چهارراه قصر.روبروی بانک ملت.کوی26(دهش)