آدرس: اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر روبروی بانک ملت کوی26(دهش)

دیسک کمر ارثی

3

تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۲

3

دیسک کمر یکی از بیماری‌های ناتوان کننده‌ای است که متاسفانه امروزه شیوع بالایی پیدا کرده است و بسیاری افراد از ابتلا به آن رنج می‌برند.

درصورتی که فتق دیسک بین مهره های کمری باعث وارد شدن فشار و آسیب به رشته های عصبی در ناحیه کمر بشود فتق دیسک کمر می تواند همراه با احساس درد تیر کشنده به ناحیه باسن، پشت ران ها، پشت ساق و حتی کف پاها بشود.

تحقیقات نشان می دهد که تأثیرات ژنتیکی می‌تواند بر کمردردهای مزمن و دردهای دیسک کمر در افراد تأثیرگذار باشد.

بررسی های انجام شده نشان می‌دهد که بیماری دیسک کمر، همانند رنگ چشم، ممکن است یک عامل ژنتیکی داشته باشد.

این بررسی ها نشان می دهند که افرادی که در خانواده خود افرادی مبتلا به دیسک کمر دارند، تا ۴ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیسک کمر قرار دارند. این خطر حتی با ابتلای افراد درجه دو یا درجه سه خانواده نیز مرتبط است. این نتایج نشان می‌دهند که وجود ارتباط نزدیکی بین از بین رفتن دیسک‌های بین مهره‌های کمر و ژنتیک افراد وجود دارد.

ولی یافته های به دست آمده هنوز نتوانسته اند ژن های مستقیم عامل دردهای دیسک کمر را شناسایی کنند با وجود این نمی توان نقش ژنتیک را در کمردرد و درد دیسک کمر  نادیده گرفت.

مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی مفتخر است که با استفاده از پیشرفته ترین و بهترین و جدید ترین روش ها  تا کنون درمان های موفقی را در اختیار کلیه بیماران عزیز از جمله  مبتلایان به دیسک کمر قرار داده است.

  • آشنایی بیشتر….

جهت آشنایی  بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید

مطالعه مقاله دیسک کمر شدید
مطالعه مقاله ورزش های مفید برای دیسک کمر
مطالعه مقاله مراقبت از دیسک کمر

منبع : دکتر حسینی   ویستا   سیمرغ

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان با دکتر مظاهری مشاوره و تماس
× مشاوره رایگان در واتساپ