برخی از افراد تصور می کنند که جوان سازی به عمل های سرپایی گفته می شود و مقوله ای جدا از جراحی های زیبایی است، در حالی که جوان سازی طیف وسیعی از درمان ها را دربر می گیرد.
روش های سرپایی لیفت صورت بدون جراحی و جوانسازی پوست که شامل تزریق بوتاکس، ژل، لیزر و استفاده از روش های طبیعی و شیمیایی مثل کرم است، برای علائم جزئی چین و چروک ها کاربرد دارد که تمام اینها در مطب یک پزشک متخصص قابل اجراست.
شیوه دوم جراحی های زیبایی هستند که برای انجامشان امکانات داخل مطب دیگر جوابگو نیست.
جراحی های زیبایی برای موارد شدید از جمله افتادگی های ابرو و پلک ها، پوست اضافه پلک بالا و پف زیر پلک، گونه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از این عمل های زیبایی لیفتینگ یا لیفت صورت است.

لیفت صورت چیست؟

اگر از بروز علائم پیری در صورت خود رنج می برید، ممکن است کشیدن پوست صورت برای شما مناسب باشد.
لیفت صورت (که ریتیدکتومی نیز نامیده می شود) عملی است که علائم مشهود پیری در صورت و گردن را بهبود می بخشد.
عمل لیفت صورت، تمامی این علائم پیری را اصلاح کرده، ظاهری شاداب تر و جوان تر در صورت ایجاد می کند. همچنین طرح کلی صورت، شکیل تر و قوام عضلات و پوست، بهتر و محکمتر می شود.

مزایا

کاهش افتادگی پوست
سفت کننده پوست
کاهش فک
ایجاد خط فک صاف تر
بالا بردن قسمت میانی و پایینی گونه
ایحاد چانه و زیر چانه قوی تر
صاف کردن چین و چروک های گردن

ویزیت اولیه

در ویزیت اولیه توسط جراح پلاستیک، ممکن است از شما خواسته شود، در حالی که مقابل آینه ایستاده‌اید دقیقاً خواسته خود را بیان کنید.
باید صریحاً در مورد هر آنچه که در چهره‌تان شما را آزار می‌دهد، صحبت کنید، این کار به درک بهتر جراح پلاستیک از انتظارات شما کمک می‌کند.
در ارزیابی اولیه، جراح پلاستیک، ضخامت، قوام و انعطاف پوست فرد، شدت چروک‌های صورت و سایر عوامل موثر در عمل لیفتینگ را می‌سنجد و ممکن است در مورد انجام جراحی‌های دیگر همراه با عمل لیفتینگ با شما صحبت کند.
از عمل‌هایی که بنا به درخواست مددجو همراه با لیفتینگ صورت انجام می‌شود، شامل بالا بردن یا لیفت ابرو و جراحی زیبایی پلک، اصلاح چانه و جراحی بینی است.

3(15)

نحوه عمل جراحی لیفتینگ صورت

این عمل در بیمارستان یا کلینیک‌های کوچک و یا در مطب انجام می‌شود و از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی استفاده می‌شود.
اکثر برش‌ها، در داخل خط مو قرار می‌گیرد. از طریق برش جراحی، ‌قسمت‌های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می‌کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می‌کشند، برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می‌زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می‌رود، ممکن است برش کوچک و ناآشکاری نیز در زیر چانه ایجاد شود.
پس از عمل می‌توان به راحتی جای برش را با موها یا آرایش پوشاند، حتی ممکن است در مواردی که موی فرد کوتاه باشد، بیمار بخواهد که جراحی کمی به تأخیر بیفتد تا موها به اندازه کافی بلند شده و بتواند خط برش را تا زمان التیام مخفی سازد.

نتایج لیفت صورت

به علت عوامل فردی هیچ‌گاه افراد مختلف نتایج یکسانی از این عمل به دست نمی‌آورند.
نتایج عمل می‌تواند چشمگیر یا غیرواضح باشد که این موضوع بستگی به چهره قبل از عمل شما و اهدافی که شما و جراح در نظر داشته‌اید، دارد.
برای رسیدن به تصویر نهایی چهره، حداقل چندین هفته زمان نیاز است، البته تغییرات جزئی دیگری در ماه‌های بعدی ایجاد می‌شود.
نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است نیاز به تکرار این عمل باشد. در اکثر بیماران حداقل ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمی‌گردد.

دوران نقاهت در عمل لیفتینگ به چه صورت است؟

اگر لیفتینگ در قسمت های بالاتنه و شکم انجام شده باشد، فرد تا 24 ساعت استراحت کرده و بعد از این مدت می تواند به زندگی عادی بازگردد اما بعد از عمل لیفتینگ در ناحیه صورت و بقیه موارد، توصیه می شود افراد بعد از به هوش آمدن روی تخت بنشینند و کمی بعد شروع به راه رفتن کنند. لازم به ذکر است، بعضی از افراد فکر می کنند باید استراحت مطلق داشته باشند و تا مدت ها تغذیه خود را به صورت مایعات میل کنند، در صورتی که این یک تفکر اشتباه است و شخص می تواند 2 ساعت بعد از عمل به زندگی عادی بازگردد.

تکنیک لیفت سیلوئت چیست؟

لیفت بوسیله سیلوئت، تکنیکی است که با استفاده از نخ های سیلوئت پوست کشیده می شود. این روش با حداقل تهاجم برای کشیدن پوست و برگرداندن بافت های شل شده قسمت میانی صورت به حالت اولیه استفاده می شود. نخ های سیلوئت با داشتن مخروط های قابل جذب خود، کشش بسیار خوبی را بر روی پوست ایجاد می کنند. نخ ها به فاسیای عضلات تمپورال ( بین موهای جلوی گوش ) متصل می شود. برای رسیدن به این هدف، یک برش کوچک، بالاتر از خط مو جایی که نخ ها ثابت می شوند، ایجاد می شود.

کاربرد لیفت با سیلوئت چیست؟

تا به امروز از نخ های سیلوئت برای لیفت پوست قسمت های میانی صورت و همچنین کشیدن پوست گردن و ابرو استفاده شده است.

توصیه‌های قبل از عمل

شب قبل از عمل، حمام نمایید و سر خود را بشویید.هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد بهتر است موها سر خود را تا حد امکان کوتاه نمایید.از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل، از خوردن داروهای بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

Print Friendly

Visit Us On Facebook