عمل زیبایی بینی را می توان به دو روش انجام داد. در جراحی زیبایی بینی به روش بسته تمام برش‌ها در داخل بینی داده می شود. در جراحی زیبایی بینی بهروش باز یک برش کوچک در ستونک میانی بینی (بین دو سوراخ) با امتداد به داخل سوراخ های بینی داده می‌شود. البته چنانچه در فردی لازم باشدکه سوراخهای بینی تغییر یابد، در هر دو روش جراحی زیبایی بینی، برش‌هایی در دو طرف سوراخ بینی نیز داده می‌شود.
در هرکدام از این دو روش، پوست بینی از بافت زیر خود جدا شده و بدون اینکه لطمه‌ای به پوست وارد گردد، تغییراتی در قسمت اسکلتی و نگهدارنده بینی یعنی استخوان و غضروف داده می‌شود. بسته به نوع، فرم و اندازه بینی ممکن است هرگونه تغییری مثل افزایش و یا کاهش پشت بینی (قوز بینی)، کاهش یا افزایش طول بینی، باریک و یا پهن شدن آن، جمع شدن نوک بینی و یا بالا و پایین آمدن آن داده شود.

جراحی مجدد تا چه حد موثر واقع می شود ؟

از آنجا که عمل ترمیمی بینی نیاز به تجربه و تخصص بیشتری نسبت به جراحی اولیه دارد ، انتخاب جراح بینی مناسب یکی از مهمترین عوامل در میزان موثر بودن عمل ترمیمی به شمار می آید .
یکی دیگر از عواملی که  در میزان موثر بودن عمل ترمیمی نقش دارد نوع پوست بینی و یا نوع  مشکل ایجاد شده می باشد که در مورد پوست بینی باید گفت پوست هایی با ضخامت معمولی (نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم ) بهترین کاندید برای عمل ترمیمی به شمار می آیند و مشکترین عمل ، مربوط به افرادی است که پوست آنها در ناحیه پره ها و سوراخ های بینی ، بیش از حد برش خورده باشد .
علاوه بر این موارد ، صبر و شکیبایی بیمار در سپری شدنِ زمان لازم برای ترمیم ، یکی از عوامل مهم در عمل ترمیمی به شمار می آید .
face lift

عوامل موثر در کاهش کبودی و شدت تورم بینی :

ازمصرف هر گونه دارویی که خون را رقیق می کند به مدت ۲ هفته قبل از عمل اجتناب کنید و پس از عمل بینی نیز مصرف این گونه داروها را با دستور پزشک خود دنبال کنید . از آن دسته داروهایی که سبب رقیق شدن خون می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد :
آسپرین ، ایبوپروفن ، ضد التهاب ، هپارین ، کومادین ، پلاویکس و…
اجتناب از مصرف مولتی ویتامین ها / داروهای گیاهی / چای و … که سطح بالایی از ویتامین E را دارا می باشند ، جینسنگ (Ginseng) و جینکو (Ginkgo) . این داروها خون را رقیق کرده و باعث می شوند خونریزی بیشتر شود .
اگر شما سابقه تمایل به خونریزی یا کبودی را دارید و یا حتی یکی از اعضای خانواده شما سابقه اختلال در خونریزی را دارد بهتر است قبل از جراحی ، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید .
برای ۴۸ ساعت اول می توان از بسته های یخ بر روی گونه ها استفاده کرد .
سر خود بالا نگه دارید این به شما کمک خواهد کرد که ورم کمتری در صورت شما ایجاد شود .
از سیگار کشیدن اجتناب کنید .
مصرف مکمل های گیاهی مانند بروملین (که در آناناس موجود می باشد) ، عصاره ی پاپایا و آرنیکا نیز می تواند سودمند باشد اما مطالعات کم و محدودی اثرات آنها را ثابت کرده است .
قرار گرفتن در معرض نور خورشید در چند ماه اول بعد از جراحی زیبایی بینی ، می تواند قرمز شدن و لکه دار شدن پوست بینی را تشدید کند . همچنین می تواند به راحتی سبب آفتاب سوختگی پوست شما شود . برای چند ماه اول بعد جراحی بیماران باید از کرم های ضد آفتاب و یا کلاه های لبه دار استفاده کنند .

دستورات قبل از عمل بینی

١- شب قبل از جراحی بینی بهتر است نيم ساعت پياده روى كنيد.
٢- شب قبل، غذاى سبك ميل فرماييد.
٣- قبل از خواب استحمام كنيد.
٤- در صورتى كه اضطراب عمل جراحى پلاستیک بینی مانع خواب گردد، ميتوان از آرام بخش هايى نظير اكسازپام استفاده نمود.
٥- در صورتي كه از داروى خاصى استفاده ميكنيد، به پزشک خود اطلاع دهيد. مصرف آسپیرین و داروهای مشابه موجب ورم و کبودی بینی پس از جراحی می گردد.
٦- افرادى كه دچار بيمارى زمينه اى نظير بيمارى هاى قلبى، ريوى، نورولوژيك و … مى باشند، بايد جراح خود را قبل از عمل  مطلع سازند.
٧- شب قبل از عمل، از ١٢ شب ناشتا باشيد. (صبح روز عمل از خوراكى ها -حتى آب- اجتناب فرماييد.)
٨- شب قبل، ساعت عمل خود را با خانم منشي قطعى فرماييد.
٩- لطفاً با احتساب ترافيك صبحگاهى تهران، ١ ساعت قبل از عمل جهت پذيرش و انجام آزمايش خون در مركز جراحى حاضر باشيد.
١٠- دفترچه بيمه خود را همراه داشته باشي
از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

Print Friendly

Visit Us On Facebook