درمان گیاهی سیاتیک

post_image

خوردن یك حبه سیر در صبح ناشتا به درمان سیاتیك كمك مى كند، زیرا سیر، خون را تصفیه و از سموم، پاك مى كند.

مبتلایان به سیاتیك وقتى به حمام مى روند، بعد از شستن خود، باید تفاله‌هاى انگور را به بدن نمالند و مدتى بنشینند و بعد دوباره بدن را بشویند.

سیاتیك را با رژیم آب لیمو مى توان معالجه كرد. به این ترتیب كه تا یك هفته هر روز صبح ناشتا آب یك لیمو را گرفته و میل كنید. هفته دوم آب دو لیمو و به همین ترتیب افزایش دهید تا هفته هفتم آب هفت لیمو را بنوشید. چند هفته اى، هر روز آب هفت لیمو را بنوشید و بعد شروع به كم كردن تعداد لیموها كنید تا به روزى یك لیمو بر سد. در این مدت رژیم غذایى خود را نیز كنترل كنید و سبزیجات و میوه بخورید و از خوردن گوشت و چربى پرهیز كنید.

براى درمان سیاتیك باید پوست خارجى سبز گردو را كوبیده و به شكل ضماد روى جاهائى كه دردناك است بگذارید.

پرتقال با توت فرنگى و خامه ی شیرین یا عسل ضد (سیاتیك) است.

والك درد سیاتیك را تسكین مى دهد.

جوشاندهء ریشه ی گیاه خشخاش سیاه، جهت سیاتیك تجویز مى شود.

برگهاى سفت و خارجى كلم را كه معمولا مصرف نمى كنند و دور مى ریزند داراى خواص بی شمارى است و در مورد سیاتیك استعمال مى شود.

براى مصرف آن باید برگها را به كمك یك بطرى و یا یك نورد، له كرده و كمى در آتش گذاشت تا بپزد. بعد آن را روى عضوى كه درد مى كند گذاشته و با پارچه ی پشمى بست. هر روز باید این ضماد را دو یا سه بار تجدید كرد.

جوشانده گل باقلا به مقدار ٣٠ تا ٤٠ گرم در یك لیتر آب، نوشابه ی مدرى است كه اگر در فواصل غذا یك فنجان آن مصرف گردد. براى سیاتیك بسیار مفید است.

مصرف ترب سیاه براى درمان سیاتیك تجویز مى شود. مرهم جوانه‌هاى درخت شالك وقتى به صورت كمپرس گرم روى جاهاى دردناك سیاتیك گذاشته شود، درد آن را تسكین داده و آرام مى كند. براى تهیه مرهم جوانه‌هاى شالك باید صد گرم جوانه‌هاى خشك درخت شالك را در سیصد گرم آب سرد بریزید و ظرف محتوى آن را روى آتش بگذارید تا به جوش آید و بیست دقیقه بجوشد. بعد صدوپنجاه گرم روغن زیتون را در آن بریزید و با آتش ملایمى آن قدر آن را بپزید تا آب آن تمام شود. سپس آن را تا گرم است در داخل پارچه تورى نازكى بریزید و روى جاهاى دردناك از سیاتیك بگذارید.

منبع : میهندکتر علی فرخانی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
اصفهان.خیابان شمس آبادی.چهارراه قصر.روبروی بانک ملت.کوی26(دهش)